Слобідський (Комінтернівський) р-н

#Рубрика:соціальніісторі. Легкі гроші…

Спеціалісти Центру соціальних служб працюють з різними категоріями населення, однією з яких є засудженні до покарання без позбавлення волі. Багато хто з них - це люди, які через складні життєві обставини були вимушені звернутись до «незаконних» засобів, щоб заробити на життя, нагодувати дитину тощо.

Деякі з них поділилися з нами своєю історією.

Одна жінка, яка довго перебувала в пошуках роботи, нарешті пройшовши співбесіду та почавши працювати, не могла «дотягнути» до зарплати, і вирішила наступне: відкрила сейф у кабінеті начальника і забрала гроші…

Хлопець на вулиці попросив у перехожого мобільний телефон, щоб здійснити дзвінок. Подзвонив, поклав телефон у кишеню й пішов…

Чоловік вскрив замок у чужому гаражі…

Підліток у компанії покурив «легкі» наркотики…

Все це вже діяння, передбачені різними  статтями кримінального кодексу України. І, що більш сумно, все це – життя реальних людей, їх сімей.

І не рідко люди, переважно молодіжного віку, не замислюються, скоюючи правопорушення, що за це передбачено кримінальну відповідальність. Кожна людина повинна замислюватись над своїми вчинками та нести за їх наслідки відповідальність.

Якщо Ви стикнулися зі складними життєвими обставинами не бійтеся просити про допомогу! Подумайте, до кого з близьких, родичів, друзів тощо Ви можете звернутись. Також пам’ятайте, що Центр соціальних служб завжди готовий Вам допомогти.

Центр соціальних служб Слобідського району м. Харкова надає допомогу:

 • психологічну підтримку;
 • юридичне консультування;
 • сприяння в отриманні адресної допомоги;
 • консультування.

Ми завжди готові Вам допомогти!

БЕРЕЖІТЬ СВОЄ МАЙБУТНЄ!

 

Наші контакти:

м. Харків, вул. Плеханівська, 42, каб. 45, 46, 47

Тел.: 725-26-86 (87)

Наш сайт:

http://dovira.kh.ua/

Instagram: slobidsky_csssdm

Авторка: Сивоконь-Шамамкова Ю.Г. фахівець із соціальної роботи ЦСС Слобідського р-ну м. Харкова

Слобідський (Комінтернівський) р-н

#Рубрика:поради психолога! Як впоратися з тривогою!

Кожен з нас так чи інакше відчував тривогу. Це властиво кожній людині, оскільки почуття тривоги покликане захищати нас від потенційної небезпеки.

Природним є тривожність перед важливими, новими або важкими подіями в житті. Наприклад, переїзд, співбесіда, екзамен, тощо. Однак відчуття тривоги може бути настільки сильним, що заважає людині пережити ці важливі події. Наприклад, ми можемо так сильно тривожитися перед екзаменом, що навіть знаючи всі правильні відповіді, не зможемо промовити і слова. Також властивостями тривожності можуть виступати соматичні прояви: блідість, прискорене серцебиття, біль у серці, головний біль, запаморочення, тремтіння, підвищене потовиділення, нудота тощо.

Логічним постає питання як впоратися з тривогою?

№ 1 Шукайте причину тривоги.

За стресовими ситуаціями, які викликають тривогу, часто можуть ховатися більш глибокі проблеми: емоційні переживання різного роду; особливості виховання та атмосфера в сім'ї; посттравматичний стрес; внутрішній конфлікт; швидкий темп життя, переживання за майбутнє і навіть постійні сповіщення в месенджерах.

№ 2 Фіксуйте увагу на своїх емоціях

Корисно давати назву тим емоціям, які ви відчуваєте: страх, гнів, відчай, радість, спокій. Це необхідно, щоб «вимкнути автопілот», навчитися усвідомлювати свої почуття і не давати звичкам контролювати себе. Один з найдієвіших способів боротьби з тривожними думками - завести щоденник.

№ 3 «Заспокійливі»

Складіть для себе список речей і занять, які допомагають вам відчувати себе впевнено і спокійно. Для зручності розділіть ці «заспокійливі» речі на категорії: «запахи» (згадайте всі запахи, з якими у вас асоціюється спокій і комфорт:запах в кав'ярні, ефірні масла, запах лісу і так далі); звуки і музика; смакові відчуття; дії (пробіжки, читання, малювання).

Зробіть так, щоб кожен день ви могли приділяти хоча б 15 хвилин одному з перерахованих вище дій (навіть якщо це буде просто 15-хвилинна прогулянка в парку по дорозі з роботи).

№ 4 Реклаксація

Під час тривоги наше дихання частішає і стає поверхневим, м’язи напружуються. Це в свою чергу посилює тривогу. Щоб розірвати це порочне коло, потрібно навчитися контролювати те, як ви дихаєте. Рекомендуємо використовувати техніки діафрагмального дихання та прогресивної мязової релаксації. Краще не чекати, поки тривога «накриє» Вас. Почніть практикувати вправи в спокійній обстановці.

№ 5 Підготовка

І останнє. Якщо напередодні  важливоъ події Ви, незважаючи на всі старання, не можете перестати тривожитися, спробуйте перенаправити свої думки в інше русло. Сконцентруйтеся не на тому, як Ви будете себе відчувати, якщо щось піде не так, а на тому, що зробите в разі невдачі, щоб виправити ситуацію. Наприклад, якщо ви боїтеся, що будете запинатися під час виступу перед великою аудиторією, подумайте, як ви можете пожартувати над собою, щоб виправити незручність і обернути все на свою користь. Так ви, по-перше, відверне від непотрібних переживань, а по-друге, відчуєте себе впевненіше, знаючи, що у вас в запасі є план Б.

Для профілактики тривожних розладів слід упорядкувати свій режим: висипатися, частіше бувати на повітрі, впоратися з тривожним станом допомагають фізичні навантаження. Людям, схильним до тривожності, слід обмежити вживання алкоголю, так як він негативно позначається на емоційному стані.

БАЖАЄМО ВАМ ВНУТРІШНЬОЇ ГАРМОНІЇ ТА СПОКОЮ!

В Центрах соціальних служб працюють висококваліфіковані психологи, соціальні працівники, юристи, які завжди готові надати Вам необхідну професійну допомогу.

 

Наші контакти:

м. Харків, вул. Плеханівська, 42, каб. 45, 46, 47

Тел.: 725-26-86 (87)

Наш сайт:

http://dovira.kh.ua/

Instagram: slobidsky_csssdm

 

Автор: Коробова Анастісія Олегівна, психолог ЦСС Слобідського р-ну м. Харкова

Слобідський (Комінтернівський) р-н

ЯК ВБЕРЕГТИ ДИТИНУ ВІД НАРКОТИКІВ

Наркоманія в Україні – одна з найсерйозніших проблем українського суспільства. Перше вживання наркотиків частіше всього відбувається у віці від 12 до 16 років.

Як наслідок, 90% українських наркозалежних не досягнули 30 років.

Найбільш дієвий спосіб боротьби з наркоманією – це ПРОФІЛАКТИКА.

Важливо не допустити, щоб дитина почала вживати наркотики!

Причини вживання наркотиків:

 • більшість опитаних молодих людей вважають, що так звані «легкі наркотики» не нашкодять організму та не викликають звикання. До подібних наркотичних засобів можна віднести «курильні суміші «та «солі».

Лікарі попереджають: подібні наркотики дуже небезпечні, оскільки доступні, прості у використанні, і вже з першої спроби впливають на роботу нервової системи;

 • тиск групи. «Спробувати у житті потрібно все…», «так прийнято на всіх вечірках…» тощо. Виявляється, що більшість юнаків не можуть протистояти тиску групи та відстояти власну думку;
 • соціальні фактори. Велике значення мають економічне становище та рівень добробуту в родині; підвищений контроль або навпаки, недостатність контролю над дитиною; пережите психологічне, фізичне, сексуальне насильство; життя в умовах стресу.

На що важливо звернути увагу батькам:

 • зростаюча скритність
 • порушення режиму сну, апетиту
 • погіршення пам’яті
 • зниження інтересу до навчання, хобі
 • прогули занять
 • дитина просить у вас більші суми грошей
 • дуже тривожна ознака – зникнення грошей або речей з дому
 • поява нових «підозрілих» друзів, розмови пошепки, незрозумілими фразами
 • часті зміни настрою

ПОПЕРЕДИТИ = ВРЯТУВАТИ

ВАЖЛИВО ВЧАСНО ВТРУЧИТИСЬ І ДОПОМОГТИ!

ШАНОВНІ БАТЬКИ!

Розкажіть своїй дитині, що:

 • середня тривалість життя наркозалежної людини 7 років
 • залежність від деяких наркотиків настає після першої спроби
 • «ломки» настільки жахливі, що багато хто з наркозалежних закінчують життя самогубством
 • наркозалежність невід’ємна від ВІЛу/СНІДу, вірусних гепатитів, інфекцій, що передаються статевим шляхом
 • наркозалежні передчасно старіють, втрачають волосся та зуби

Якщо Ви хочете бачити своїх дітей здоровими, щасливими та успішними, дотримуйтесь наступних правил:

 • як би сильно Ви не були зайняті, кожного дня спілкуйтеся з дитиною, тому що без спілкування Ви віддаляєтеся один від одного
 • навчіться уважно, з розумінням, не перебиваючи та не наполягаючи на своєму, вислухати дитину
 • будьте поруч з дітьми, щоб вони могли до Вас звернутися зі своєю проблемою у будь який час
 • обов’язково спілкуйтеся з друзями своїх дітей. Це допоможе Вам дізнатись більше про їх інтереси
 • не залякуйте дітей, інакше вони можуть перестати Вам вірити
 • дотримуйтесь принципу надання альтернатив – забезпечити доступність різних видів дозвілля (творчі гуртки, спортивні секції, хобі) для дитини.

Автор:

Коробова Анастісія Олегівна, психолог ІІ категорії ЦСССДМ Слобідського р-ну м. Харкова

Слобідський (Комінтернівський) р-н

# Рубрика: поради психолога Позитивне мислення. Як обернути труднощі на досягнення

Наше сьогодення в умовах пандемії зробило «виклик» для кожної без винятку людини на планеті. За останні кілька місяців ми пережили жорсткі умови карантину, які потягли за собою загострення страхів та тривожності.

Зараз карантинні обмеження спадають, ми повертаємося до «звичного» життя. Однак досвід, якому навчила нас ця гіперболічна ситуація не можна ігнорувати.

Людина стикнулася з обставинами, які не в силах подолати. А що робити? Ми ж так звикли жити в боротьбі. Підкорювати реальність під себе.

Для того, щоб зрозуміти реакцію людини на зміни, корисно звернутись до моделі п’яти стадій горя Кюблер-Росс:

 1. Заперечення
 2. Злість
 3. Торг
 4. Депресія
 5. Прийняття

Ці почуття відповідають нормальним почуттям людини, яка стикнулася зі змінами в будь-якій сфері життя.

«Господи, дай мені сили прийняти те, чого я не можу змінити, дай мені мужність змінити те, що я можу змінити. І дай мені мудрість відрізнити одне від іншого» цю цитату приписують, серед інших, німецькому письменнику Фрідріху Крістофу Етінгер (1702 - 1782).

Тож, запитайте себе: чи в змозі я змінити обставини, в яких опинився(сь)? Можливо, що єдиний вихід – прийняття.

Наступне питання, яке корисно собі задати: «Як я можу використати обставини, в яких перебуваю?»

Під час карантину, кожен з нас робив вибір. Для когось цей період став жахом: 24/7 сім’я, діти, домашній безлад, конфлікти з близькими з метою «перебороти» ситуацію тощо. З іншого боку, хтось в умовах обмеженого пересування побачив можливість провести більше часу з рідними, завести чи укріпити сімейні традиції, пройти онлайн навчання, зробити те, що давно відкладалося «на потім».

Ми самі робимо вибір, як використати обставини, в яких опинилися. Так, це – ВИБІР - і не чийсь, а ваш власний.

Необхідна навичка сучасної людини - гучність та позитивне мислення. Це вміння приймати, використовувати та насолоджуватися тією ситуацією, яка склалася. Важливо відмітити, що це саме НАВИЧКА, а отже, їй можна навчитися, натренуватися і це може зробити будь-хто, хто цього побажає.

Тендітна квітка може пробитися навіть через асфальт, така сильна її жага квітнути!

Звісно ж, позитивне мислення не є універсальними ліками від усіх життєвих проблем. Важливо аналізувати ситуацію і виокремлювати випадки, коли проблема - це дійсно – ПРОБЛЕМА. Як наприклад домашнє насильство. Навряд чи є сенс намагатися прийняти ситуацію та шукати позитивне, коли життя та здоров’я наражаються на небезпеку.

 

БАЖАЄМО НЕ ПРОПУСТИТИ МОЖЛИВІСТЬ ДЛЯ ПОКРАЩЕННЯ ВЛАСНОГО ЖИТТЯ!

 

Ви завжди можете звернутись за підтримкою до психолога.

 

В Центрах соціальних служб працюють висококваліфіковані психологи, соціальні працівники, юристи, які завжди готові надати Вам необхідну професійну допомогу.

Наші контакти:

м. Харків, вул. Плеханівська, 42, каб. 45, 46, 47

тел.: 725-26-86 (87)

наші Інтернет ресурси:

 

Автор: Коробова Анастісія Олегівна, психолог ІІ категорії ЦСССДМ Слобідського р-ну м. Харкова

 

Слобідський (Комінтернівський) р-н

Що діти бачать у своїх мамах насправді

У хвилини, коли вас опановує розпач від нескінченної побутової рутини, коли вам здається, що ви нікчемні по всіх фронтах і нічого у вас не виходить, згадайте про те, що у вас є, як мінімум, один вірний фанат, який буде захоплюватися вами в будь-яку хвилину і буде вірити в вас в будь-якій ситуації. Це ваша дитина.

Ви для вашої дитини:

Найрозумніша людина з усіх, кого він знає ! Для ваших дітей ви знаєте все про все. Звичайно, це переконання змінюється в міру того, як діти будуть рости, але все одно ваші дітки завжди будуть питати вашої думки.

Для дітей ви справжнісінька Мері Поппінс! Ви не тільки магічно прибираєте за ними все щодня, але ще і, напевно, маєте в запасі чимало кумедних речей.

Ви найкрасивіші! Дітям дуже подобається розчісувати мамі волосся (навіть якщо насправді це тільки його сплутує), вони намагаються якось нарядити і прикрасити своїх мам, що говорить про те, що для них ви дуже красиві.

Ви кращий кухар! Ви готуєте для них сніданок, обід, вечерю і ще й перекуси! І все це дуже смачне! Ніхто не переб’є смак маминих страв!

Ви можете абсолютно все! В очах дітей ви людина, яка допомагає іншим і миє посуд тоді, коли діти плутаються під ногами. Ви співаєте як ангел і заколисуєте діток перед сном, ви людина, яка вміє робити саму смішну лоскотку в світі. Ви супер мама в їхніх очах! І коли вони маленькі, вони хочуть вирости такими ж, як ви.

Ви читаєте казки краще за всіх на світі! Ніхто не прочитає книжку краще, ніж мама. Навіть у татка не виходить так добре.

Ви можете лікувати поцілунками! Ніхто краще, ніж мама не допоможе з роздертими колінами, порізом пальця, синцями на ногах або просто образами. Один поцілунок мами – і дитина одразу відчуває себе набагато краще.

Ви направляєте дітей, щоб вони могли стати особистостями. Ми не можемо зробити дітей такими, якими нам хочеться, але все одно, мами здатні керувати дітьми і виховувати їх своїм прикладом. Ви впливаєте на їх майбутнє. Прямо зараз. Ви – цілий світ для них. Не тільки їх лідер, прибиральник, водій, розрадниця, вболівальник, комік і т.д. Ви для них ВСЕ!

Слобідський (Комінтернівський) р-н

Сім правил здорового способу життя

Сьогодні чимало людей ведуть мову про здоровий спосіб життя, хоча не всі добре розуміють основну суть цього поняття і зводять його до відмови від шкідливих звичок чи занять спортом, що, безперечно, теж суттєво впливає на наше здоров’я.

В Слобідському районному Центрі Пробації 28.07.2020 фахівцями із соціальної роботи було проведено профілактичну бесіду з підобліковими «Сім правил здорового способу життя» . Особам, засудженим до покарання, не пов’язаного з позбавленням волі було роз’яснено про безпечну поведінку у родині, де вони мешкають - без насильства. Для осіб було проведено профілактичну бесіду щодо важливасті відмови від вживання наркотиків, зловживання алкоголем, тютюнову залежність.

Саме ведення здорового способу життя сприяє позитивному відношенню до оточуючих, у сім’ї та на роботі, впливає на отримання задоволення від життя та направляє на шлях виправлення осіб, що мають проблеми з законом. Цим заходом було охоплено 10 осіб.

Насправді ж, здоровий спосіб життя – це набагато глибше поняття, це стиль життя і мислення. Для кожної людини – це щось особливе. Саме думки людини становлять основи здорового способу життя.

Спосіб життя – це не лише характер людської поведінки, яка позитивно чи негативно впливає на здоров’я. Сам характер поведінки зумовлений фізичним та культурним середовищем, вихованням, матеріальними можливостями. На формування способу життя впливають стереотипи стосунків між людьми, їхній життєвий досвід і соціальні умови та середовище.

Пропонуємо вам,  ймовірних «Сім правил здорового способу життя», хоча добре зрозуміло, що не все написане в них, в міру певних обставин, можна виконати, однак деякі поради все таки варто використати.

ПРАВИЛО № 1

Найважливіше при здоровому способі життя - це харчування. Правильне харчування! Більше фруктів і овочів, продуктів, наповнених корисними для нашого організму речовинами. Ніяких гамбургерів, чіпсів та іншого. Як говорив сам Гіппократ "їжа повинна бути нашими ліками, а не ліки їжею". В ідеалі, звичайно, потрібно відмовитися від шкідливої їжі назавжди, але ... Але як відмовитися від улюбленої їжі, навіть не найкориснішої, коли її так хочеться з’їсти? Це як будь-яка шкідлива звичка, розумієш, що користі організмові не принесе, але відмовитися не можеш. Є такий вислів: «Усе мені можна, та не все корисне».

ПРАВИЛО № 2

Активність. Активність і ще раз активність! Будьте активними, життєрадісними і відкритими до світу. В умовах постійної зайнятості важко знайти час на походи в спортзал, заняття спортом ... А даремно! І все-таки, навіть якщо на спорт часу немає, то піші прогулянки на свіжому повітрі, ранкову пробіжку, гімнастику ніхто не відміняв. Ходіть більше пішки, гуляйте у парках та лісах, будьте рухливими. Від серцево-судинних та інших серйозних захворювань потрібно йти або навіть тікати. У прямому сенсі слова. Рухайтеся назустріч міцному здоров'ю і довголіттю!

ПРАВИЛО № 3

Ні шкідливим звичкам: куріння, вживання алкоголю і тим більше - наркоманії. Правда, дехто вважає, що невеличку дозу спиртного під час якоїсь святкової гостини можна собі дозволити, однак прихильники здорового способу життя не підтримують цієї думки. Вони переконані, що і так званого поміркованого вживання алкоголю потрібно уникати, оскільки навіть невеликі дози негативно впливають на організм, нищать здорові клітини, особливо головного мозку. Щодо куріння і наркотиків, то про них не може бути й мови.

ПРАВИЛО № 4

Основа здорового способу життя - правильний розпорядок дня. Правильне харчування, фізична активність і відсутність шкідливих звичок при здоровому способі життя - це вже, звичайно, чимало, але ще не все. При здоровому способі життя обов'язково повинен бути правильний розпорядок дня.

Що означає правильний розпорядок дня? Це, передусім нормальний (восьми, хоча б семи годинний) здоровий сон. Потрібно привчити свій організм лягати і прокидатися в один і той же час, незалежно від того, який день тижня: будній чи вихідний. В ідеалі, звичайно, прокидатися треба без будильника - це означає, що виспалися. Чому важливо висипатися? Хоча б, тому що існує прямий зв'язок між недосипанням і появою якоїсь недуги, зокрема виснаження нервової системи, що призводить до інших захворювань.

ПРАВИЛО № 5

Одне з найважливіших правил здорового способу життя - це позитивний настрій. Не зациклюйтеся на невдачах і недоліках. Не переживайте і тоді, коли зробили щось чи сказали не так - усе можна виправити. Ніколи не впадайте у смуток, пригніченість і особливо – в безнадію, адже це тяжко для вашого ментального та фізичного здоров'я.

ПРАВИЛО № 6

Здоровий спосіб життя - це дбайливе ставлення до себе. Себе треба любити, про себе потрібно піклуватися. Наприклад, під час занять спортом, на прогулянці чи навіть під час виконання якоїсь праці потрібно робити це зосереджено, із задоволенням, не думаючи про щось негативне. Завжди намагайтеся ходити прямо, з піднятою головою, дихайте глибоко, вдихаючи повітря через ніс і видихаючи ротом. Спробуйте побачити і відчути красу навколишньої природи, бадьорість і свіжість ранкової прохолоди чи таємничість вечірньої пори.

ПРАВИЛО № 7

Вести здоровий спосіб життя краще не самому, а в товаристві (сім’я, друзі, сусіди, співпрацівники). В ідеалі, звичайно, потрібно, щоб усі, хто оточує вас, дотримувалися такої ж життєвої позиції - разом веселіше і є дух суперництва. Уявіть, що всі вони ведуть здоровий спосіб життя, всі в чудовому настрої, бажають один одному тільки добра.

Турбота про власне здоров'я не має бути проблемою, це має бути способом життя! Здоровим способом життя. Краще вже бігати на свіжому повітрі, ніж по лікарях!

Слобідський (Комінтернівський) р-н

Подаруй дитині радість виховання у сім’ї

Кожній дитині для повного і гармонійного розвитку необхідно зростати в сім’ї, в атмосфері щастя, любові та розуміння. Цю просту істину знає кожен, як і те, що не повинно бути одиноких і обділених долею дітей. Та на жаль, таке явище існує. Ці діти чекають свого щастя і мріють про повноцінну сім’ю.

Тим, хто не байдужий до долі дітей - сиріт і має бажання взяти на виховання дитину, повідомляємо, що наша держава всебічно підтримує створення сімейних форм виховання дітей-сиріт та дітей позбавлених батьківського піклування. Це прийомні сім'ї  та дитячі будинки сімейного типу, метою створення  яких є забезпечення належних умов для зростання в сімейному оточенні дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування, шляхом влаштування їх у сім'ї на виховання та спільне проживання.

Якщо Ви відчуваєте, що Ваша сім’я може прихистити дитину, яка залишилась без батьків, просимо звертатися до Центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Слобідського району м. Харкова за адресою:

м. Харків, вул. Плеханівська, 42, каб. 45

або телефонувати за номерами: (057) 725-26-86 (87)

Слобідський (Комінтернівський) р-н

Соціальна підтримка - корисна та вчасна допомога

В умовах сьогодення соціальна допомога особам, звільненим із місць позбавлення волі, набуває особливої актуальності, у зв’язку зі зниженням рівня життя та безробіттям.

Ресоціалізація передбачає соціальну підтримку під час відбування покарання та після звільнення на волю - періоди, коли відбувається соціальна адаптація, що потребує працевлаштування й надання правової, соціальної, медичної та психологічної допомоги.

Фахівці із соціальної роботи Центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Слобідського району м. Харкова відвідали жінку, що звільнилася з колонії, де відбувала покарання. Їй були надані психологічні консультації за Державним стандартом консультування, роз’яснено про права та обов’язки матері, що готується повернути в родину до сина, якого взяли під опіку родичі на час відбування жінкою покарання. За Державним стандартом соціальна адаптація  – надали комплекс заходів, спрямованих на відновлення зв’язків колишньої засудженої та її соціальну реабілітації після звільнення на волю. Звільненій з місць позбавлення волі жінці також допомогли її батьки - створили гідні житлові умови.  З такою підтримкою вона працевлаштувалася до швацького цеху з відповідною заробітною платою. Такі умови прискорили процес реабілітації, який попереджає виникнення проявів повторної злочинності.

В рамках Державного стандарту соціальної адаптації звільнена особа змогла поетапно, зі складанням індивідуального плану та визначенням пріоритетних потреб знову стати на шлях подолання складних життєвих обставин  та соціалізуватися у суспільстві.

Шановні отримувачі послуг! Якщо в поле Вашого зору потрапили молоді особи, що звільнилися з місць позбавлення волі - направляйте їх до Центрів соціальних служб для отримання вчасної соціальної підтримки та допомоги!

Слобідський (Комінтернівський) р-н

День родини

8 липня в Україні відзначають День родини – свято, яке покликане нагадати про важливість сім'ї для суспільства. День родини відносно молоде свято і відзначається з 2012 року та має щорічний характер.

8 липня в Україні відзначають День родини – свято, яке покликане нагадати про важливість сім'ї для суспільства. День родини відносно молоде свято і відзначається щорічно з 2012 року.

Родина являє собою організовану соціальну групу, а її представники пов’язані між собою не тільки спільністю побуту, але і взаємною моральною відповідальністю, а також соціальною необхідністю, яка зумовлює потребу суспільства в духовному і фізичному самовідтворенні, звідси, мабуть і пійшов вираз: "сім’я - осередок суспільства". Звичайно ж, сім’я належить до найважливіших суспільних та державних цінностей.

Для дітей родина - це своєрідне середовище, в якому у дитини складаються умови його психічного, фізичного, інтелектуального та емоційного розвитку. Для дорослої людини вона є джерелом реалізації цілого ряду його потреб.

Центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Слобідського району м. Харкова вітає з Днем родини, та бажає всім Вам міцного здоров’я, щасливої долі та непохитності родинних стосунків.

 

Автор статті

Аргунова Ірина Валеріївна

Слобідський (Комінтернівський) р-н

# Рубрика: поради психолога

Шановні отримувачі послуг!

Ви знаєте, що Центри соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді надають широкий спектр соціальних послуг. Одна з таких послуг – це психологічна підтримка. ЦСССДМ Слобідського р-ну м. Харкова вирішив започаткувати для Вас рубрику #Рубрика: поради психолога. Сподіваємося, що інформація, яку ми будемо розміщувати буде корисною для Вас!

ЯК ПОДОЛАТИ ПРОКРАСТИНАЦІЮ!

Практично кожен з нас стикався з прокрастинацією - заходив в інстаграмм замість або занадто довго пив каву і читав фейсбук вранці, а в підсумку запізнювався на роботу. Вчені говорять, що, прокрастінуючи, ми уникаємо завдань, які приносять неприємні емоції, і замість них робимо те, що доставляє короткочасне задоволення. Як наслідок прокрастинації ми можемо відчувати почуття провини, сором, стрес.

Прокрастинація означає «відкладання, відтермінування». Хто не затягував рішення будь-якої задачі, якою не хотілося займатися? Відкладав на останній момент або «на завтра». Майже всі ми стикалися з прагненням відкласти якісь справи або думки на потім, ухилялися від зобов'язань.

У літературі прокрастинація відома як «синдром Скарлетт».

Героїня роману «Віднесені вітром» говорила:

«Я подумаю про це завтра».

Можливі причини прокрастинації:

 • втома;
 • перфекціонізм;
 • недостатня мотивованість;
 • низька самооцінка;
 • страх невдачі;
 • страх успіху;
 • відчуття безпорадності.

ЯК ПОБОРОТИ ПРОКРАСТИНАЦІЮ ТА ПОЧАТИ ДІЯТИ:

Крок 1. Дайте собі відповідь на питання: «Чому я прокрастиную?».

Наприклад, Ви не впевнені, що зможете впоратися з поставленим завданням, і це відповідає пункту 4 можливих причин прокрастинації. Або відчуваєте непосильність виконання роботи (пункт 7), вважаєте задачу такою великою, що з нею не впоратися.

Крок 2. Повірте в себе і представте собі результат.

Вам необхідно чітко уявити результат Вашої роботи, яким він має бути. Якщо ми говоримо про роботу по господарству, - уявіть як чисто стало у Вашому домі, які приємні відчуття це супроводжують. Якщо говоримо про виконання робочого проекту, спробуйте найбільш детально представити як він буде виглядати, який зворотній зв’язок ви отримаєте від начальника та колег. Ніяк не можете зайнятися спортом, - уявіть яку гарну фігуру Ви матимете в результаті!

Крок 3. Розбийте завдання на частини і складіть план дій.

Іноді завдання здається настільки великим, що його просто неможливо виконати. Необхідно поділити його на маленькі, дискретні цілі, і виконувати по одній за раз. При цьому адекватно оцінюйте об’єм роботи. Чітко та послідовно запишіть кожен пункт на папері і починайте роботу!

Крок 4. Пам’ятайте про відпочинок!

Ви будете працювати більш ефективно, коли у Вас в запасі є достатньо сил та енергії. При плануванні задач на день не забувайте включити до переліку справ паузи для відпочинку, а також сплануйте і запишіть як саме Ви будете відпочивати. Так, так!

Відпочинок теж необхідно планувати, тоді Ви зможете зберігати необхідний рівень

працездатності та залишатися активними.

Крок 5. Просто почніть діяти.

Тепер ви маєте все для того, щоб почати і успішно завершити справу.

Крок 6. Нагородіть себе за результат.

Ви здолали прокрастинацію, вчасно почали та успішно завершили свою роботу! Поздоровляємо! А тепер не забудьте про нагороду, потіште себе чимось приємним, будь то смачна їжа, або невеличка приємна покупка.

БАЖАЄМО ВАМ ПРОДУКТИВНОСТІ, СИЛ ТА ЕНЕРГІЇ!

Наші контакти:

м. Харків, вул. Плеханівська, 42, каб. 45, 46, 47

тел.: 725-26-86 (87)

Наш сайт: http://dovira.kh.ua/

Сторінка у соціальній мережі "Facebook": https://www.facebook.com/Csssdm.slobidskiy/?ref=bookmarks

Сторінка у мобільному додатку "Instagram": slobidsky_csssdm

 

Автор статті

Коробова Анастісія Олегівна -

психолог Центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді Слобідського району м. Харкова

Записів з 1 по 10Всього: 11