Новобаварський (Жовтневий) р-н

Ризик потрапляння людей у складні життєві ситуації під час світової пандемії коронавірусу

Інформування клієнтів пробації про шляхи виходу із нестабільних фінансових умов в період карантину в Україні.

20 липня 2020 року в приміщенні  Новобаварського районного відділу філії Державні установи «Центр пробації» в Харківській області фахівець Центру соціальної служби для сімї дітей та молоді в Новобаварському районі м. Харкова Артем Лук’янчук спільно з співробітниками Новобаварського районного відділу філії Державної установи «Центр пробації» в Харківській області провів захід на тему «Ризик потрапляння людей у складні життєві ситуації під час світової пандемії коронавірусу».

  Метою проведення заходу було інформування клієнтів пробації про шляхи виходу із нестабільних фінансових умов в період карантину в Україні.

Суб’єктам пробації було вручено буклети з необхідною інформацією про можливість отримання психологічної, медичної, адміністративної та правової допомоги в умовах самоізоляції/карантину.  

Фахівець Центру соціальних служб для сімї, дітей та молоді в Новобаварському районі Артем Лук’янчук наголосив, що в умовах пандемії необхідно з повагою ставитись до своїх близьких, піклуватись про них та зберігати спокій. 

Новобаварський (Жовтневий) р-н

НАРКОТИКИ — КРОК У БЕЗОДНЮ…

Наркоманія... Скільки смертей за цим словом, скільки болі, скільки поламаних життів… І невідомо, скільки ще життів заберуть із собою в нікуди наркотики!

Людина завжди шукала засоби, щоб отримати задоволення, полегшити страждання, або іншим способом сховатися від важкої дійсності шляхом застосування різних одурманюючих речовин.

Наркоманія поряд з іншими цінностями прийшла в ряди і нашої молоді, поширюючись по підвалах і темних вулицях міст, стала наймаштабнішою проблемою нашого людства. Прикро, що основна частина наркоманів - підлітки і молоді люди, які набагато слабкіше психологічно, ніж дорослі.

Перед тим, як спробувати наркотик, варто задуматися: чи потрібен Вам «букет» з хвороб, що передається через голку шприця або таблетку? На що ви прирікаєте себе, свою сім'ю, своїх майбутніх дітей?

Наркоманія група хвороб, що виникає внаслідок систематичного вживання речовин, які включені до затвердженого на офіційному рівні списку наркотиків. Вона проявляється психічною, а іноді й фізичною, залежністю від наркотиків. Іншими словами - це стан періодичної або хронічної інтоксикації натуральною або синтетичною наркотичною речовиною, у вигляді потягу до даної речовини, а також психічної і фізичної залежності від ефекту дії цієї речовини.

Наркотики. Що це? Це хімічні речовини рослинного чи синтетичного походження, що викликають зміну психічного стану людини, систематичне вживання яких формує залежність від них. Наркотиками, в широкому значенні є наркотичні засоби, психотропні речовини, їх аналоги  і прекурсори, обіг яких регулюється законом.

Наркоманія шлях до злочину. Враховуючи велику шкоду для здоров’я від вживання наркотиків, а також соціальні наслідки наркоманії, передбачена адміністративна і кримінальна відповідальність за викрадення, перевезення, зберігання і збут наркотиків. Заходи передбачені досить суворі.

Кримінальний кодекс України за такі дії, залежно від тяжкості злочину, передбачає покарання до 6 років позбавлення волі, а за дії, вчинені повторно — аж до 10-ти. Суворо карається залучення інших осіб до вживання наркотичних засобів, психотропних речовин та їх аналогів. Особливо, коли жертвами стають неповнолітні.

Дія наркотичних засобів. Наркотики, в залежності від їх впливу на організм людини, умовно можна поділити на дві великі групи: збудливі і депресивні.

При цьому слід мати на увазі, що кожен з наркотиків має велику різноманітність прихованих властивостей, які по-різному впливають на нервову систему людини.

Є наркотики, що в обмежених дозах заспокоюють і знеболюють (їх називають депресивними), і є інші, що роблять стимулюючий вплив (їх називають збудливими). Кілька окремо можна виділити галюциногенні засоби, що викликають екстаз і буйство, кошмари або почуття болісного занепокоєння.

Вплив наркотиків на організм людини. При вживанні наркотиків розвивається наркоманія — захворювання, при якому  психічний і фізичний стан людини,  її самопочуття й настрій цілком  залежать від наявності в організмі наркотиків. За його відсутності виникає синдром відміни (абстиненція) — дуже важкий стан, який супроводжується судомами, сильним болем у м’язах і внутрішніх органах. Наркотики небезпечні тим, що навіть одноразове вживання може викликати наркотичну залежність. У зв’язку із фізіологічними особливостями організму у підлітків швидше, ніж у дорослих, виникає наркотична залежність. Люди, які вживають наркотики, значно більше, ніж інші, ризикують захворіти на ВІЛ-інфекцію, оскільки вірус передається через кров (при використанні спільного шприця). Під впливом наркотиків нервові клітини просто згорають. Різко знижується захисна реакція організму.

Наркотики вкорочують життя. Якщо хронічний алкоголік іноді доживає до 3 стадії алкоголізму (по медичній класифікації), то для наркоманії стадій взагалі не існує. Постійна потреба підвищувати «дозу» призводить до незворотних наслідків. У будь-який момент може настати передозування або отруєння домішками (в даний час «чистих» наркотиків в незаконному обороті практично не спостерігається).

Лікування. Лікування наркоманії в більшості випадків не приносить успіху. Тривалість повного курсу лікування від наркозалежності визначається виключно індивідуально й має становити не менше 1 місяця. Зверніть увагу, що вилікувати залежність, залишивши пацієнта в його звичному середовищі з тим самим колом спілкування практично неможливо. Таким чином, довгострокова ізоляція — одна зі складових ефективності терапії. Застосовувані в спеціалізованих клініках методики дієві лише при активній позиції самого хворого. Але й у таких випадках після одужання частими є рецидиви.

Пам'ятай: наркотик сильніший за тебе, ти завжди програєш йому. Навіть якщо на деякий час кинеш, він уже не дозволить тобі піти. Лікування наркоманії дуже рідко призводить до повного одужання: психологічні і особистісні зміни не відновимі.

Ви повинні знати. Самотужки припинити навіть епізодичне вживання наркотиків надзвичайно важко, практично неможливо. Та якщо вже «знайомство» відбулося, то чим раніше така людина звернеться по допомогу до лікаря-психіатра чи нарколога, тим легше буде позбутися потягу, звички до смертельної отрути.

Давайте поміркуємо. Хлопці та дівчата! Поміркуйте над тим, що вас чекає попереду, якщо ви вживаєте наркотики, чи потрібен вам «букет» з хвороб, який передається через голку шприца або таблетку? Підступність наркотиків в тому, що розплата неминуча. Молоді потрібно навчатися, набиратися знань та умінь, здобувати професію, створювати сім’ї, жити довго та щасливо, а не мати проблему де ж знайти грошей на чергову дозу, не спостерігати за тим, як ваше тіло повільно помирає від згубної звички, яка дає лише короткотермінову насолоду та задоволення.

 

 

Якщо Вам потрібна допомога та підтримка, звертайтеся до нас. Наші контакти:

м. Харків, вул. Полтавський шлях, буд. 11

тел. 734-90-58, 734-90-60

Новобаварський (Жовтневий) р-н

Гігієна рук

Центр соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді Новобаварського району м. Харкова наголошує про необхідність дотримання заходів профілактики та гігієни під час карантину.

БІЛЬШІСТЬ ІНФЕКЦІЙ ПЕРЕДАЄТЬСЯ ЧЕРЕЗ БРУДНІ РУКИ.

Гігієна рук дозволяє знизити рівень поширення інфекційних захворювань, зокрема COVID-19.

На брудних руках є велика кількість небезпечних мікроорганізмів. Через це навіть незначні подряпини чи ранки можуть викликати вірусні захворювання, бактеріальні, грибкові та кишкові інфекції, гельмінтози тощо.

Найбруднішими предметами, яких щодня торкається майже кожна людина, є: телефони, письмові столи, клавіатура та мишка комп’ютера, кнопки ліфта, вимикачі світла, дверні ручки, поруччя.

Регулярно мити руки або обробляти їх спиртовмісними антисептиками слід:

 • на початку та в кінці робочого дня;
 • перед приготуванням, прийомом та роздачею їжі;
 • після відвідування туалету або зміни підгузку;
 • перед використанням контактних лінз;
 • перед обробкою ран;
 • перед прийомом ліків;
 • після контакту з предметами чи поверхнями;
 • після контакту з тваринами;
 • після контакту з будь-якими біологічними рідинами (кров, слина тощо).

Більшості інфекцій, що передаються через брудні руки можна запобігти завдяки дотриманню гігієни. Тому якомога частіше і ретельніше мийте руки теплою водою із милом протягом 20-40 секунд або обробляйте їх антисептиком із вмістом спирту не менше 60%.

Шановні отримувачі послуг!

Бережіть здоров'я, дотримуйтесь профілактичних заходів, зберігайте спокій, підтримуйте рідних! 

Під час карантину Центр соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді Новобаварського району м. Харкова продовжує свою роботу та надання соціальних послуг. У разі необхідності Ви можете звернутися до нас за адресою: м. Харків, вул Полтавський шлях, буд. 11. Контактні телефони: (057) 734-90-60, (057) 734-90-58

Новобаварський (Жовтневий) р-н

Пляжі та COVID-19

Центр соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді Новобаварського району м. Харкова з метою профілактики захворювання на COVID-19 продовжує інформувати отримувачів послуг про профілактичні заходи.

 

Одним із найкращих способів знизити ризик зараження на COVID-19 є уникнення місць скупчення людей. 

Якщо ви все ж вирішили відвідати пляж, рекомендуємо:

 • Дотримуватись дистанціЇ не менше одного метра з іншими людьми.

 • Якщо немає можливості дотримуватись дистанції, необхідно використовувати маску (окрім перебування у воді), надягаючи її так, щоб були покриті ніс та рот.

 • Дотримуватись правил гігієни рук: мити руки проточною водою з милом перед вживанням їжі, після відвідування туалету, коли відчуваєте, що вони забруднилися. Не слід забувати мити руки після зняття маски або респіратора. Не торкайтеся брудними руками обличчя. 

 • У разі необхідностті чхайте та кашляяйте в лікоть або одноразову паперову хустинку (яку слід одразу викинути та помити після цього руки).

 • Не обмінюватись речами з іншими людьми: рушниками, захисними окулярами, іграшками тощо.

 • Слід відмовитись від відвідування пляжів людям, які старші 60 років, тим, хто у групі ризику, а також тим, у кого наявні ознаки респіраторного захворювання або пройшло менше 14 днів з моменту контакту із випадком підтвердженого захворювання на COVID-19.

Пам’ятайте, що дотримання правил індивідуального захисту

(навіть на пляжі) — це особиста відповідальність кожного!

Закликаємо Вас дотримуватися режиму карантину! Бережіть себе та близьких!

Нагадуємо, що Центр соціальних служб продовжує свою роботу та надання соціальних послуг.

У разі необхідності ви можете звернутися до нас за адресою:

м. Харків, вул. Полтавський шлях, буд 10.

Контактні телефони: (057) 734-90-58, (057) 734-90-60

Новобаварський (Жовтневий) р-н

Уряд продовжив карантин в Україні до 31 липня.

Кабінет Міністрів України підтримав ініціативу Міністерства охорони здоров’я щодо продовження адаптивного карантину до 31 липня 2020 року. 

Відповідне рішення було прийняте на засіданні Уряду 17 червня. 

«Ми пропонуємо продовжити карантин до 31 липня 2020 року, враховуючи епідемічну ситуацію в кожному регіоні. На території регіонів із значним поширенням COVID-19 запроваджуються посилення протиепідемічних заходів», - заявив Міністр охорони здоров’я України Максим Степанов. 

Відповідно до Постанови, регіоном із значним поширенням COVID-19 вважається область,  в якій наявна одна з наступних ознак:

 • завантаженість ліжок у закладах охорони здоров’я, визначених для госпіталізації пацієнтів з підтвердженим випадком COVID-19, становить більше 50 відсотків;
 • середня кількість тестувань методом полімеразної ланцюгової реакції та імуноферментного аналізу становить менше ніж 24 на 100 тис. населення протягом останніх семи днів;
 • коефіцієнт виявлення випадків інфікування COVID-19 складає більше 11%;

Посилення протиепідемічних заходів застосовується та припиняється на території регіону на підставі рішення регіональної комісії ТЕБ та НС, яке приймається з урахуванням оцінки епідемічної ситуації та наявності у регіоні ознак для посилення протиепідемічних заходів.
У регіонах, в яких здійснюється посилення протиепідемічних заходів, може встановлюватись особливості діяльності та обмеження щодо:

 • проведення спортивних заходів, культурних, релігійних та інших масових заходів;
 • діяльності закладів, що надають послуги з розміщення;
 • здійснення регулярних та нерегулярних пасажирських перевезень у міському, приміському, міжміському внутрішньообласному та міжобласному сполученні;
 • перевезення пасажирів метрополітеном;
 • відвідування закладів дошкільної освіти;
 • роботи закладів фізичної культури і спорту, спортивних залів, фітнес-центрів, закладів культури;
 • діяльності закладів харчування;
 • проведення масових заходів.

 

Записів з 1 по 5Всього: 5