Корисні посилання

Архів

Новобаварський р-н

Домашнє насильство чи сімейний конфлікт: як розпізнати

Домашнє насильство може мати різні форми і зазвичай не починається з фізичного впливу. Тож важливо розуміти, що таке домашнє насильство, щоб вчасно розпізнати його ознаки.

Але не варто плутати домашнє насильство зі звичайним конфліктом. Між цими поняттями є суттєва різниця. Конфлікт – це спосіб розв'язати спірне питання, яке відбувається випадково та нерегулярно, без злого умислу. Натомість домашнє насильство відрізняється регулярністю, дії кривдника умисні і мають на меті завдати болю, контролювати тощо. Розрізняють фізичне, психологічне, економічне та сексуальне насильство. Кривдником може бути не тільки один з подружжя, але й інші члени родини чи родичі – діти, онуки, батьки, колишній чоловік.

Ймовірно, це домашнє насильство, якщо:

▫️ вас постійно критикують, звинувачують чи засуджують будь-які ваші дії, ображають, принижують, погрожують чи залякують, кривдник забороняє вам висловити власну думку, спілкуватися з іншими людьми, ваші слова перекручують, використовують ваші слабкості проти вас — це ознаки психологічного насильства

▫️ вас систематично б’ють чи штовхають, погрожують убити, позбавляють їжі, сну, ліків, відпочинку, не дозволяють виходити на вулицю чи не пускають додому — це ознаки фізичного насильства

▫️ забороняють витрачати ваші кошти чи користуватись вашим майном, погрожують, що заберуть, або забирають ваші кошти чи майно, контролюють, що і скільки ви їсте, купуєте тощо — це ознаки економічного насильства

▫️ примушують до статевих контактів чи іншої сексуальної взаємодії, перегляду порнографії тощо — це ознаки сексуального насильства.

Якщо ви постраждали від домашнього насильства — звертайтесь до системи надання безоплатної правничої допомоги:

▪️ за телефоном 0 800 213 103

▪️ напишіть у чат-бот @LegalAidUkraineBot

▪️ до найближчого бюро правничої допомоги: https://legalaid.gov.ua/buro

Новобаварський р-н

Профілактична робота з родинами

З початком повномаштабного вторгення в Україну постало питання не тільки необхідності оборони рідної держави, але й визначення приорітетів громадян.

В умовах війни кожен з нас посильними способами зберігає територіальну цілістність та незалежність нашої Батьківщини. Воїни - на передовій, цивільні - здають кров, донатять, плетуть маскувальні сітки, готують окопні свічки, допомагають фронту як можуть. Саме в такі часи ми маємо можливість показати свою громадянську позицію.

Працівники відділу соціальної роботи по Новобаварському району м. Харкова ХМЦСС «Довіра» організували та провели інформаційний захід для сімей з дітьми, які перебувають у складних життєвих обставинах. Під час заходу підліткам та батькам розʼяснено неприпустимість співпраці з російськими спецслужбами, необхідність повідомляти підрозділам Служби безпеки України про виявлені факти співпраці інших осіб із спецслужбами російської федерації та іншими державами, які підтримують повномасштабну російську агресію.

Новобаварський р-н

Творчий дитячо-батьківський захід

Працівники Відділу соціальної роботи по Новобаварському району м. Харкова Харківського міського центру соціальних служб "Довіра" спільно з працівниками Благодійного фонду "Сос дитячі містечка" провели творчий дитячо-батьківський захід з виготовлення свічок та заповнення карти бажань.

Під час заходу діти із задоволенням проявляли свої творчі здібності, розвивали комуникативні навички, обговорювали з батьками майбутні творчі вечори вдома. Діти почали помічати, що батьки — це дорослі діти, які є не тільки строгими вихователями, але й друзями, з якими можливо й треба знайти спільну мову. А матусі та бабусі змогли трохи розслабитися та відпочити, приділити час собі та дітлахам, знайти з ними "крапки дотику". Учасники із задоволенням провели час в теплій, дружній аимосфері.

Новобаварський р-н

коли дитина вважається постраждалою від домашнього насильства

Дитина вважається постраждалою від домашнього насильства, навіть тоді, коли є лише його свідком.

Перебування в домі, де відбувається домашнє насильство, може мати для дитини значні негативні психологічні наслідки. При цьому дитині не обов’язкового бачити бійки, так само травматично для неї буде чути звуки сварки або відчувати напругу у стосунках рідних та просто усвідомлювати ситуацію. Ускладнює ситуацію ще й те, що діти повністю залежать від дорослих, що їх оточують. Тому, якщо вам стало відомо, що дитина систематично є свідком домашнього насильства чи воно вчиняється щодо неї, повідомте про це:
▪️ службу у справах дітей того населеного пункту, де проживає дитина
▪️ чи на Національну дитячу гарячу лінію 0 800 500 225
▪️ на Національну гарячу лінію з протидії домашньому насильству 116 123 чи 0 800 500 335 (дзвінки безоплатні)
▪️ чи в поліцію 102.

✅ Нагадаємо, діти мають право на усі види правничих послуг від системи надання безоплатної правничої допомоги.

Як звернутися до системи БПД:
▫️ за телефоном 0 800 213 103
▫️ напишіть у чат-бот @LegalAidUkraineBot (https://t.me/LegalAidUkraineBot)
▫️ до найближчого бюро правничої допомоги: https://legalaid.gov.ua/buro (https://legalaid.gov.ua/buro?fbclid=IwZXh0bgNhZW0CMTAAYnJpZBExdTk2ZWp6bGhFS3E1VllETgEekv5WvecxaQq-8eVT83Q9J_1hfx_Dh7kE1LaeTt2vSD32k2JEEpr4Wxge7IY_aem_3WGn4rZ5oy0B8iavTqQyzg).

Новобаварський р-н

Навчання працівників

Працівники відділу соціальної роботи по Новобаварському району м. Харкова Харківського міського центру соціальних служб "Довіра" продовжують долучатися до різних тренгів та семінарів для підвищення навичок та вмінь.

Триває цикл занять за темою "Втрата. Невизначена втрата", які проводить психолог фонду "Лікарі світу". Під час занять розглядаються різні психологічні аспекти втрати та горювання, способи підтримки рідних та близьких, які переживають втрату або перебувають у стадії невизначеності.

Новобаварський р-н

Перевірка цільового використання аліментів: як це працює?

Аліменти на дитину мають використовуватись за призначенням — харчування, одяг, ліки, навчання або розвиток. Якщо у платника виникають сумніви, що кошти витрачаються не на дитину, він може ініціювати перевірку.

Як відбувається така перевірка, хто її проводить та в яких випадках можуть відмовити в її проведенні — у картках. 

Потрібна консультація юриста? Звертайтеся до системи надання БПД.

Телефонуйте 0 800 213 103 — єдиний контактний номер телефону системи надання безоплатної правничої допомоги або напишіть у чат-бот @LegalAidUkraineBot. (https://t.me/LegalAidUkraineBot).

Консультації надаються безоплатно, стільки разів, скільки вам потрібно.

Новобаварський р-н

Відвідування родин за місцем проживання

Працівники відділу соціальної роботи по Новобаварському району м. Харкова Харківського міського центру соціальних служб "Довіра" продовжують відвідування родин за місцем проживання.

Так, минулого тижня, спільно з працівниками служби у справах дітей, дільничними працівниками поліції, інспекторами сектору ювенальної превенції відвідано родину, яка опинилася у складних життєвих обставинах, проведено профілактичну роботу з родиною, згідно повноважень організацій, обговорено подальші дії для вирішення ситуації в родині. Робота триває.

Новобаварський р-н

Творчий захід з плетіння браслетів

Працівники відділу соціальної роботи по Новобаварському району м. Харкова Харківського міського центру соціальних служб "Довіра" спільно з працівникам Благодійного фонду "СОС дитячі містечка" провели творчий захід з виготовлення браслетів.

Захід пройшов в теплій та затишні атмосфері, адже  дитинно-батьківські заходи направлені на  зміцнення та розвиток сімейних зв'язків, покращення спілкування, вони допомагають створити атмосферу порозуміння між дітлахами та батьками, краще узнати один одного, розвинути здібності дітей, допомогають батькам краще зрозуміти потреби та інтереси дітей. З батьками обговорено взаємодію з дітьми-підлітками, права та обов'язки батьків та дітей, як вподобання дітей відображаються на їх поведінці та настрої, а також те, що зміна настрою - це нормально. 

Новобаварський р-н

Вітання з Днем вишиванки

Щороку, у третій четвер травня, в Україні святкують Всесвітній день вишиванки.

Одягнімо, друже, вишиванки –
Наш чарівний український стрій.
Не для когось, не для забаганки,
А для себе, вірний друже мій.
Одягнімо вишиванки, друже,
Як одвічний предків талісман.
Хай не буде серед нас байдужих
І один в нас буде отаман.
Одягнімо в свята і неділі,
В будень, за потреби, одягнім
І відчуєм – вороги безсилі
Зруйнувати український дім.
Одягнімо вишиванки, друже,
Хай побачить українців світ –
Молодих, відважних, дужих,
У єднанні на багато літ.
В. Дерій

Ця дата обрана невипадково, адже травень символізує весняне відродження, молодість, силу природи, а четвер — буденний день, який підкреслює ідею свята: вишиванка — це не лише урочистий одяг, а частина повсякденного життя. Це міжнародне свято, яке покликане зберегти давні народні традиції створення та носіння етнічного вишитого українського одягу. До свята може долучитися будь-хто, одягнувши вишиванку, яка є одним із найвідоміших символів української культури. У 2025 році цей день випадає на 15 травня. Вишита сорочка здавна була народним оберегом, символом нескореності та нерозривного зв’язку поколінь. В умовах повномасштабної війни вишиванка стала символом єдності у боротьбі із ворогом.
Шановні Українці! Відділ соціальної роботи по Новобаварському району м. Харкова Харківського міського центру соціальних служб «Довіра» вітає Вас з Днем вишиванки! Хочемо побажати мирного неба і злагоди в ваших оселях і серцях!

Новобаварський р-н

Надання соціальних послуг

Працівники відділу соціальної роботи по Новобаварському району району м. Харкова Харківського міського центру соціальних служб "Довіра" продовжують надання соціальних послуг мешканцям району, приділяючи особливу увагу сім'ям з дітьми.

Одним з нагальних питань є профілактика соціального сирітства, дитячої бездоглядності. Під час роботи з сім'ями увага батьків звертається необхідності контролювання поведінки дітей, їх місцеперебування поза домом, необхідність обережного користування соціальними мережами, дотримання режиму комендантської години. Важливо пам'ятати про те, що відповідальність за життя, здоров' я, безпеку та благополучия дітей до їх повноліття несуть саме батьки. А увага  дітлахів звертається на те, що окрім прав, вони мають також і обов'язки, а саме: відвідувати школу, старанно навчатися, дбати про своє здоров'я, поважати батьків та вчителів, дотримуватися загальноприйнятих правил поведінки, режиму дня. Та пам'ятати, що навіть неповнолітні діти за деякі правопорушення можуть нести кримінальну (за вчинення окремих видів злочинів з 14 років) та адміністративну (з 16 років) відповідальність.

Записів з 1 по 10Всього: 12