Шевченківський (Дзержинський) р-н

30 липня - Міжнародний день дружби

Щорічно 30 липня, починаючи з 2011 року, світове співтовариство відзначає Міжнародний день дружби. 

Центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Шевченківського району м. Харкова радий поділитися приємною інформацією: 30 липня відзначається Міжнародний день дружби, який було проголошено Генеральною Асамблеєю Організації Об’єднаних Націй 27 квітня 2011 року.

Основою для нової дати стали Декларація та програма дій у сфері культури світу та Міжнародного десятиліття культури світу та ненасильства в інтересах усієї планети. ООН запропонувала державним структурам, а також міжнародним та регіональним організаціям відзначати цей день у відповідності з культурними традиціями тієї чи іншої країни та організовувати заходи та ініціативи, які сприятимуть зусиллям міжнародного співтовариства і будуть направлені на заохочення діалогу між цивілізаціями, взаєморозуміння та примирення. Особливо підкреслюється важливість нової дати у справі укріплення дружніх стосунків між різними народами. Крім того, одна із задач Міжнародного дня дружби – заохочення молоді, у тому числі майбутніх лідерів, до громадської діяльності, яка направлена на поважне сприйняття різних культур.

День дружби вважається святом миру, любові, відсутності кордонів між національностями, релігіями та політичними інтересами. Зазначимо, що діяльність Центру направлена, зокрема, на те, щоб сприяти дружнім стосункам у родинах, молодіжних колективах та між людськими особистостями. Цього року, враховуючи умови карантину, важко підтримувати дружбу завдяки тісному спілкуванню шляхом спільного дозвілля, інших заходів, але в наш час мобільного зв’язку та інтернету можна підтримувати це прекрасне явище між людьми, не порушуючи вимогу дотримуватися дистанції. Варто відзначити, що Міжнародний день дружби, заснований ООН, – не єдине свято такого роду. Наприклад, 9 червня відзначається Міжнародний день друзів.

Шевченківський (Дзержинський) р-н

Всесвітній день боротьби з наркоманією

Центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Шевченківського району міста Харкова нагадує, що 26 червня відзначається Всесвітній день боротьби з наркоманією. Наркоманія – одна із найстрашніших бід сучасності. Все більше людей у всьому світі піддаються спокусі та стають залежними від наркотиків. Громадяни у всьому світі, яким небайдужі проблеми здоров’я свого народу, об’єднуються, щоб нагадати всім про страшну хворобу.

Генеральна Асамблея ООН 7 грудня 1987 року прийняла рішення щороку 26 червня відзначати Всесвітній день боротьби з наркоманією. Організація Об’єднаних Націй спільно з представниками різних країн сприяє зменшенню впливу наркотичних засобів на генофонд. Однією з основних проблем боротьби з наркоманією є вживання токсичних засобів дітьми і підлітками. У вирішенні цієї проблеми повинна бути зацікавлена кожна людина, а Міжнародний день боротьби з наркоманією допомагає інформувати про це громадськість.

Наш Центр щороку залучається до такої інформаційної кампанії, проводячи серед учнівської та студентської молоді групові заходи відповідної тематики, але цього року у зв’язку з карантинними заходами проведення таких заходів можливе лише в онлайн-режимі.

Наслідками вживання наркотиків є втрата працездатності і здоров’я в молодому віці, смерть через передозування або ускладнення, поширення ВІЛ/СНІДу, вірусних гепатитів, соціальна дезадаптація, зростання злочинності.

Наркоманія – особлива хвороба, хворобливий потяг, або пристрасть до наркотичних речовин, які вживаються різними засобами: вдиханням, курінням, внутрішньовенними ін’єкціями. Усі наркотичні речовини є сильною отрутою, токсинами для організму, які є дуже небезпечними, оскільки молодий здоровий організм дуже швидко призвичаюється до нього і зупинитися вчасно дуже важко, майже неможливо.

Чому наркоманія виникає саме у молоді? Особистісна та ідейна незрілість, невизначеність соціальної ролі молодої людини, надмірні протести проти влади дорослих і чимало інших причин штовхають підлітків до наркоманії. Молодь ставить власні фізіологічні потреби та чуттєві задоволення понад емоційно-вольовий контроль власної поведінки – і цей фактор є сприятливим для виникнення наркотичної залежності. Багато підлітків-наркоманів визнають, що вперше вживали наркотики заради цікавості. Насправді молоді наркомани обманюють самих себе, вони бажають відгородитися від усього світу, від повсякденної рутини.

Але ціна такої втечі виявляється занадто високою, і результати експерименту над собою здебільшого виявляються незворотними. Навіть спеціальний курс лікування від наркоманії не здатний назавжди звільнити людину від цієї залежності. Після декількох років життя без наркотиків у колишнього наркомана часто виникає рецидив. Більшість опитаних учнів та студентів повідомили, що вони легко можуть дістати наркотики на дискотеці, у барі, на вулиці у торговців наркотиками. Таким чином, вживання наркотиків достатньо широко доступне і поширене серед різних верств населення і особливо – молоді.

Негативні явища, що породжуються вживанням наркотиків, несуть у собі велику небезпеку для людства. Вживання наркотиків насамперед негативно впливає на здоров’я людей, сприяє розвитку соматичних і психічних захворювань, і це є одна з причин збільшення смертності населення.

Наркоманія супроводжує різні форми злочинності, тому що, по-перше, з метою отримання наркотиків наркомани вчиняють тяжкі й особливо тяжкі корисливі і корисливо-насильницькі злочини. По-друге, наркомани часто чинять злочин під безпосереднім впливом наркотиків на психіку. Взаємозв’язок наркоманії і злочинності виявляється також у вчиненні протиправних дій, пов’язаних із незаконними операціями з наркотиками (виготовлення, збереження, збут, придбання).

Про шкідливість наркотиків відомо чимало. Проте поки ще значна кількість людей і насамперед молоді не достатньо усвідомлює згубність наркоманії. Тому у боротьбі з наркоманією перш за все необхідно приділяти увагу профілактиці, яка повинна бути спрямована на формування «психологічного імунітету» до спроб наркотиків як таких, до прагнення змінити свій психологічний стан неприродним шляхом. Така профілактика може бути ефективною, якщо в сім’ї приділяють значну увагу вихованню дітей, піклуються про їхнє майбутнє, готують до самостійного дорослого життя.

Наркоманія – це виклик усьому людству і кожній сім’ї окремо.

І від того, як ми на нього відповімо, залежить наше майбутнє.

Та вихід є, якщо батьки або небайдужі оточуючі люди згідні прийти на допомогу і мають витримку, терпіння і віру у підлітка. У нашій країні є наркологічні диспансери, реабілітаційні центри і кваліфіковані фахівці, які завжди прийдуть на допомогу. Є служби, які займаються такими важкими проблемами підлітків, так звані «Телефони довіри». Проте це зовсім нелегкий шлях, це тривала боротьба за здоров’я і життя дитини, яка потрапила у біду. Проблема боротьби з наркоманією вже давно стала глобальною справою для всіх країн світу. Всі країни повинні об’єднатися і докласти спільних зусиль, щоб разом подолати наркотичну навалу.

Профілактика наркоманії спрямована на попередження виникнення захворювання. Проводяться заходи, які сприяють формуванню здорового способу життя, попередженню першої проби наркотичної речовини та боротьбі з неадекватним поводженням підлітків.

Держава контролює легальний ринок медикаментів, що можуть бути об’єктом зловживання, а також жорстко переслідує усіх учасників нелегального обігу психотропних та наркотичних засобів. Забезпечено належний рівень соціального партнерства і взаємодії державних структур з недержавними, громадськими, релігійними організаціями, що діють у сфері профілактики боротьби із шкідливими звичками і асоціальними явищами, пропагують здоровий спосіб життя.

Тільки спільними зусиллями можна досягнути мети щодо формування у громадян, особливо молоді, негативного ставлення до вживання наркотичних засобів і психотропних речовин.

Людині, якій пропонують спробувати наркотик, необхідно знати, що ця спроба може стати останнім власним вибором в її житті. Варто зазначити, що про шкідливість і небезпеку варто пам’ятати і зважати щодня, аби не стати заручником пагубної пристрасті.

 

Записів з 1 по 2Всього: 2