Корисні посилання

Архів

Київський р-н

Виплати для дітей загиблих добровольців збільшено: на скільки?

В перші дні повномасштабного вторгнення на захист своєї батьківщини стало багато добровольців. В той момент ніхто із них не думав про отримання офіційного статусу в майбутньому, адже всі були зосереджені на головному – не пропустити ворога вглиб країни.

Нажаль, багато хто із Захисників України, які прийняли самостійне рішення захищати свою землю, полягли у жорстоких боях. Через певну правову невизначеність до 1 квітня поточного року діти загиблих добровольців, які не були оформлені до складу добровольчих формувань територіальних громад (ДФТГ), отримували значно нижчі виплати, ніж діти загиблих Захисників і Захисниць України.

З метою відновлення справедливості, у березні 2024 року Урядом було прийнято рішення про збільшення розмірів адресної допомоги дітям загиблих Захисників-добровольців, які не входили до складу ДФТГ. Відтепер вони отримуватимуть державну соціальну допомогу підвищеного розміру.

З 1 квітня її розмір підвищено з 2 тис. 361 грн. до 7 тис. 800 грн. на одну неповнолітню дитину та до 6 тис. грн. 100 грн. – на кожну, якщо в сім’ї двоє і більше дітей. Виплата у таких розмірах буде здійснюватися щомісячно.

Підвищення державної соціальної допомоги відбулось автоматично, тому не потребує додаткових звернень та оформлення.

Наші контакти:

м. Харків, вул. Алчевських, 5

тел.: 098-711-55-08; 725-19-37 (38, 39)

сайт: http://dovira.kh.ua/

facebook: https://www.facebook.com/viddil.kievskiy

instagram: www.instagram.com/css.kievrajon

Авторка: Юр’єва Ірина Сергіївна, провідний фахівець із соціальної роботи Відділу соціальної роботи по Київському району м. Харкова Харківського міського центру соціальних служб «Довіра»

ХМЦСС «Довіра»

Контакти психологічної підтримки для ветеранів

Ветерани та їхні родини можуть отримати допомогу у питаннях ментального здоров’я. Контакти перевірених надавачів таких послуг опубліковано на сайті Всеукраїнської програми ментального здоров’я «Ти як?».

• Урядова гаряча лінія 1545. З питань ветеранів війни та членів їхніх сімей – кнопка 9 на IVR (інтерактивна голосова відповідь).

• Гаряча лінія кризової допомоги та підтримки Українського ветеранського фонду за номером: 0 800 332 029.

• ГО «Вільний вибір» – надає психологічну підтримку ветеранам, військовим та їхнім родинам у доказових методах психотерапії. Телефон гарячої лінії: (063) 646-49-91.

• «Лісова поляна» – Центр психічного здоров’я та реабілітації МОЗ України. Психологічна допомога ветеранам і людям, які пережили полон. Для запису телефонуйте за номером: (073) 450-60-00.

• Veteran Hub (https://veteranhub.com.ua/)– безоплатно надає психологічні та юридичні консультації. Також тут можна отримати пояснення юристів щодо статусів і виплат, проходження ВЛК і МСЕК.

• Онлайн-платформа Mental help (https://mentalhelp.com.ua/)– безоплатна професійна психологічна допомога та підтримка для українців.

• Ucare (https://ucare.me/) – допоможе знайти висококваліфікованого психолога.

• MARTA (https://marta.mva.gov.ua/) – це проєкт ментального здоров’я для ветеранів, їхніх рідних та близьких. Дає змогу анонімно пройти тестування, зрозуміти свій психологічний стан і за потреби знайти фахівця.

• Мобільний застосунок «База». Тут зібрані матеріали про ментальне здоровʼя і вправи для самодопомоги. Також є можливість написати фахівцеві й отримати відповідь. Доступний на App Store (https://apps.apple.com/.../%D0%B1%D0%B0.../id6449841911...) та Google Play (https://play.google.com/store/apps/details...).

Джерело: Мінреінтеграції

ХМЦСС «Довіра»

Ветерани можуть безкоштовно отримати деякі послуги із реабілітації

Низку безоплатних послуг із реабілітації ветерани можуть отримати у медзакладах, які мають договір із Національною службою здоров’я України (НСЗУ). Про це йдеться на Урядовому порталі.

Для проходження необхідної реабілітації потрібне направлення від сімейного або лікуючого лікаря.

Зокрема, вони можуть отримати безоплатно такі послуги:

• реабілітаційне обстеження;

• індивідуальний реабілітаційний план і програму терапії;

• нейрореабілітацію, ортопедичну, кардіо-респіраторну реабілітацію й інші;

• знеболення у стаціонарі;

• психологічну допомогу.

Оплату послуг із реабілітації покриває НСЗУ за двома пакетами:

1. «Реабілітаційна допомога дорослим і дітям у стаціонарних умовах».

2. «Реабілітаційна допомога дорослим і дітям в амбулаторних умовах».

Перевірити, чи має лікарня договір із НСЗУ за необхідним пакетом, можна за допомогою інформаційного дашборду або за номером контакт-центру НСЗУ 16-77.

ХМЦСС «Довіра»

Як оформити документи для підтвердження статусу учасника бойових дій

Крок 1. Військовослужбовець подає на  ім'я командира (начальника) військової частини (органу, підрозділу) рапорт стосовно надання йому комплекту документів, які є підставою для надання йому статусу учасника бойових дій за виконання ним особисто або у складі військової частини (органу, підрозділу), установи та закладу бойових (службових) завдань під час участі у заходах, необхідних для забезпечення оборони України, захисту безпеки населення та інтересів держави у зв'язку з військовою агресією Російської Федерації проти України.

Крок 2. Командир (начальник) військової частини (органу, підрозділу), через відповідні підрозділи служб персоналу організовує оформлення та видачу військовослужбовцю наступних документів:

1) довідку про безпосередню участь особи у заходах, необхідних для забезпечення оборони України, захисту безпеки населення та інтересів держави у зв'язку з військовою агресією Російської Федерації проти України;

2) в обов'язковому 

порядку не менш як один з таких документів:

· витяги (копії) бойових донесень;

· витяги (копії) з журналів бойових дій (оперативних завдань, ведення оперативної обстановки);

· витяги (копії) з вахтових журналів;

· копії польотних листів;

· копії матеріалів спеціальних (службових) розслідувань за фактами отримання поранень, контузій, каліцтв;

Додатково можуть додаватись інші документи, які містять докази та підтверджують факт виконання особою особисто або у складі військової частини (органу, підрозділу), установи та закладу бойових (службових) завдань.

Для осіб, які перебували в полоні або в заручниках подаються матеріали спеціальних (службових) розслідувань за фактом потрапляння в полон або в заручники.

Крок 3. Після отримання необхідних документів, військовослужбовець у підрозділі служби персоналу (кадровому центрі) дізнається адресу комісії з питань розгляду матеріалів про визнання учасниками бойових дій.

Крок 4. На розгляд комісії з питань розгляду матеріалів про визнання учасниками бойових дій військовослужбовець подає наступні документи:

1) рапорт (заяву) щодо розгляду його документів на комісії з питань розгляду матеріалів про визнання учасниками бойових дій;

2) довідку про безпосередню участь особи у заходах, необхідних для забезпечення оборони України, захисту безпеки населення та інтересів держави у зв'язку 

з військовою агресією Російської Федерації проти України;

3) в обов'язковому 

порядку не менш як один з таких документів:

· витяги (копії) бойових донесень;

· витяги (копії) з журналів бойових дій (оперативних завдань, ведення оперативної обстановки);

· витяги (копії) з вахтових журналів;

· копії польотних листів;

· копії матеріалів спеціальних (службових) розслідувань за фактами отримання поранень, контузій, каліцтв;

Додатково можуть додаватись інші документи, які містять докази та підтверджують факт виконання особою особисто або у складі військової частини (органу, підрозділу), установи та закладу бойових (службових) завдань.

Для осіб, які перебували в полоні або в заручниках подаються матеріали спеціальних (службових) розслідувань за фактом потрапляння в полон або в заручники.

Також додаються:

–  згода на збір та обробку персональних даних;

– засвідчені копії сторінок паспорта громадянина України з даними про прізвище, ім'я та по батькові, видачу паспорта, місце проживання та документа про присвоєння ідентифікаційного номера або лицьового і зворотного боку паспорта громадянина України у формі картки та документа, що підтверджує місце проживання;

– дві кольорові фотокартки розміром 3×4 см на матовому папері, зображення обличчя має займати 65-70 % фотокартки.

Крок 5. Комісія з питань розгляду матеріалів про визнання учасниками бойових дій забов'язана:

1) після отримання рапорту (заяви) військовослужбовця з документами, зареєструвати їх в спеціальній книзі обліку;

2) у місячний строк з дня їх отримання розглянути та довести прийняте комісією рішення до військовослужбовця з наданням роз’яснення щодо порядку отримання посвідчення учасника бойових дій;

3) через відповідні підрозділи служб персоналу організовують видачу посвідчення учасника бойових дій особисто військовослужбовцю або через військову частину, де він проходить військову службу;

4) через відповідні підрозділи служб персоналу (кадрових центрів), які відповідають за організацію роботи комісій, інформувати про видачу посвідчення Міністерство у справах ветеранів України.

Київський р-н

Отримати статус УБД стало простіше: що змінилося?

Повномасштабна війна в Україні призвела до значного збільшення кількості учасників бойових дій, які мають право на отримання офіційного, визнаного на державному рівні статусу.

8 листопада 2023 року Верховна Рада України прийняла Закон України «Про внесення змін до Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» щодо спрощення процедури надання особам статусу учасника бойових дій, особи з інвалідністю внаслідок війни, члена сім’ї загиблого (померлого) Захисника чи Захисниці України».

Новий Закон забезпечує:

  • оперативне подання документів на розгляд комісій з питань розгляду матеріалів про визнання учасниками бойових дій (УБД);
  • оперативне прийняття рішення щодо надання статусу учасника бойових дій.

Згідно з цим Законом громадяни, які мають право на статус учасника бойових дій, зокрема військовослужбовці Збройних Сил України (ЗСУ) або їх представники, мають право подати заяву в паперовій або електронній формі до комісій з питань розгляду матеріалів про визнання учасниками бойових дій про бажання отримати відповідний статус.

До цієї заяви можна додати відомості, необхідні для надання статусу учасника бойових дій, а також, за наявності, копії відповідних документів, засвідчивши їх своїм підписом. У разі відсутності таких документів, вони, за заявою військовослужбовця, будуть витребовуватися в уповноваженого органу, особи у рамках міжвідомчої взаємодії суб’єктів владних повноважень протягом 5 календарних днів з дати надходження заяви.

Запитувані документи мають бути надані не пізніше ніж через 15 календарних днів з дати надходження запиту, або має бути повідомлена обґрунтована причина їх відсутності. Не пізніше ніж через 10 календарних днів після отримання відповідей на запити комісія з питань розгляду матеріалів про надання статусу учасника бойових дій приймає рішення про надання Захиснику чи Захисниці статусу учасника бойових дій. Аналогічну процедуру Закон передбачає і при отриманні статусу особи з інвалідністю внаслідок війни або статусу члена сім’ї загиблого (померлого) Захисника чи Захисниці України.

Прийнятий Закон набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування.

Наші контакти:

м. Харків, вул. Алчевських, 5

тел.: 098-711-55-08; 725-19-37 (38, 39)

сайт: http://dovira.kh.ua/

facebook: https://www.facebook.com/viddil.kievskiy

instagram: www.instagram.com/css.kievrajon

Авторка: Юр’єва Ірина Сергіївна, провідний фахівець із соціальної роботи відділу соціальної роботи по Київському району м. Харкова Харківського міського центру соціальних служб «Довіра»

ХМЦСС «Довіра»

Як впоратися з хвилюванням, поки ваші рідні захищають Україну

Під час війни особливо загострюється відчуття тривоги за рідних та близьких, які зі зброєю захищають Батьківщину. У Міністерстві охорони здоров’я України навели кілька простих порад, які допоможуть впоратися з постійним хвилюванням і за можливості бути спокійним.

• Зберігайте зв’язок з рідною людиною. Домовтеся про дні, у які контактуватимете телефоном, а також попередньо обговоріть подальші дії, якщо раптом зв’язок буде недоступний.

• Не відкладайте своє життя на потім. Зосередьтеся на роботі, навчанні, волонтерстві, друзях або дітях. Попри війну невпинно продовжуйте будувати своє майбутнє.

• Зберігайте контроль над тілом. Щоденні фізичні вправи та спортивні заняття повертають відчуття впевненості та допомагають пережити стрес. Це може бути коротеньке тренування або звичайні прогулянки на природі.

• Робіть антитривожні вправи. Спробуйте дихальні практики. Ще одна вправа – заплющте очі й детально уявіть собі безпечне місце, де вам буде комфортно і затишно. Такі вправи допоможуть заспокоїтися, взяти під контроль тривогу і прояви стресу.

• Постійно плануйте. Складайте плани на день, тиждень, місяць – на той проміжок часу, на який можете. Обговорюйте плани, щоб зробити їх реальними.

• Користуйтеся підтримкою. Звертайтеся за підтримкою до близьких, друзів або шукайте людей, які знаходяться у подібній ситуації. У скрутні моменти не соромтеся звертатися за порадами до фахівців.

Джерело: Міністеоство реінтеграції тимчасово окупованих територій України

ХМЦСС «Довіра»

Як підтримати партнера — ветерана/ку?

Поговоримо про те, як підтримати партнера — ветерана/ку правильно.

☝️Потрібно розуміти, що війна змінює людину, тому їй потрібні час та підтримка, аби адаптуватися до цивільного життя і “повернутися з війни”, проявляйте увагу та терпіння до труднощів, з якими стикається ветеран/ка після бойового стресу: підвищена дратівливість, тривалі депресивні стани, відчуження, виснаження тощо

☝️Уважно слухайте про те, що партнер/ка переживав, що турбує, якщо він/вона має потребу поділитися, важливо, щоб ветеран/ка відчував/ла підтримку та розуміння з боку близької людини. Проте не змушуйте людину говорити й не розпитуйте про її досвід, натомість можна задавати “нейтральні” питання про те, що вони готували чи чим партнер/ка займався/лася під час “тиші”.

☝️Ветерани/ки можуть хотіти зустрітися зі своїми військовими товаришами, спілкуватися і розслабитися і це цілком ок, проте треба бути уважним до споживання алкоголю та звертати увагу на зловживання ним.

☝️Ветеран/ка може використовувати лексику чи звички, якими користувався/лася на фронті. Важливо приймати ці зміни з розумінням, але також м'яко попросити використовувати їх за потреби.

☝️Для швидшої адаптації ветерана/ки важливо включати його/її у звичайне повсякденне життя, підтримувати його/її бажання брати участь в сімейних справах, що допомагає відчувати себе корисним. При цьому не треба квапити цей процес, давайте час на адаптацію.

☝️Говоріть: про те, як почуваєтесь, як змінилися за цей час і що зрозуміли, які плани на майбутнє тощо. Також, якщо у вас є діти, давайте їм з партнером/кою можливість провести час без вас, аби відновити чи налагодити контакт.

☝️Ветеран/ка може думати про війну і тягнутися до минулого. Важливо надати йому/їй підтримку та особистий простір, не намагаючись змінити відношення до цього, проте також можна ненав’язливо запропонувати звернутися на консультацію до психолога.

☝️При можливих проявах агресії важливо спілкуватися з партнером/кою спокійно та уникати агресивної відповіді. Якщо людина починає ламати речі навколо, потрібно прибрати небезпечні предмети. Якщо в компанії інших людей хтось сказав “щось не те”, потрібно вивести людину із зони ризику та не допустити загострення конфлікту.

☝️Неспокійний сон та кошмари можуть турбувати ветерана/ку. Людина може прокинутися посеред ночі в пошуках автомата чи ворога, для полегшення проблеми можна лишати світло у спальні, аби прокинувшись, людина побачила, що вона в безпеці.

☝️Якщо ви помічаєте ці та інші прояви тривоги/відстороненості/агресії - зверніться до психолога. Якщо ветеран/ка не хоче йти до спеціаліста - запропонуйте групи підтримки за принципом “рівний рівному”, де інструктором зазвичай також є людина з бойовим досвідом. Звернутися по допомогу можна у Ветеран Хаб та подібні організації.

Ділимось корисними посиланнями, де можна отримати психологічну допомогу військовослужбовцям та їх родинам: https://armyinform.com.ua/.../de-mozhna-otrymaty.../

Методичний довідник “Невидимі наслідки війни”: https://mva.gov.ua/.../metodichnij-dovidnik-nevidimi...

Немишлянський (Фрунзенський) р-н

Мене мобілізують: як пережити перший шок

Зараз багато хто переживає стрес від багатьох факторів невизначеності, які прийшли разом із війною. Одним із них є ймовірність мобілізації.

Повідомлення про мобілізацію викликає різкі, але короткотривалі реакції. Неочікувана повістка, недостатність вихідної інформації, необхідність швидких рішень, які кардинально змінюють життєві плани, може викликати розгубленість, підвищення тривоги, ступор або метушливість.
Як опанувати себе та залишати відчуття контролю за ситуацією:
- Одразу після отримання повідомлення дати собі паузу, хоча б на кілька хвилин. В цей час корисним є стабілізуюче дихання: короткий вдих – довгий видих або вдих і видих під рахунок.
- Відчувати страх – це нормально. Кажуть, що безстрашних людей не буває. Нормально відчувати страх смерті, болю, поранення, залишитися калікою.
- Проговорити свої страхи. Поділитися з близькими. Найбільше тривоги і страхів викликає невідомість – озвучений страх стає відомим, більш конкретним, а отже трохи менш страшним. Скоріше за все, з’являться ідеї, як максимально подбати про безпеку, уникнути ризикованих кроків.
- Вживання алкоголю або інших психоактивних речовин допомагає тільки на дуже короткий час – далі буде погіршення. Надмірна сміливість може призвести до необачних вчинків і серйозних наслідків, у тому числі із загрозою власному життю або життю інших, але повернення в реальність принесе ще більше страху.
- Планування. Спланувати, які речі є найнеобхіднішими, які дії потрібно виконати: як дістатися до пункту збору, що покласти у рюкзак, кому залишити свої контакти. Домовитися з рідними про спосіб зв’язку: основний та додатковий – по-можливості в один і той самий час доби.
- Після прибуття у частину познайомитися із майбутніми побратимами, взяти у них контакти, запитати про дозвіл тримати через них зв’язок із рідними (якщо раптом ваш телефон зламається або розрядиться).

Індустріальний (Орджонікідзевський) р-н

Допомога Збройним Силам України важлива для кожного з нас

Підтримка військових спеціалістами Відділу соціальної роботи по Індустріальному району Харківського міського центру соціальних служб "Довіра" за допомогою офіційного державного додатку "Дія".

Сьогодні ми всі, хто знаходиться на території нашої держави і не тільки, нажаль, опинилися на фронті. Навіть ті, хто не тримає в руках зброю, або був змушений виїхати за кордон у статусі біженця. Кожен з нас де б він не був, може зараз робити свій посильний внесок у боротьбу з загарбником.

Хотілось би окремо зробити наголос на допомозі нашим військовим. У зв'язку з захопленням частини земель держави військові, хлопці і дівчата, ціною власного життя оберігають наш сон, наших дітей, домівки, звільняють окуповані території. Вони творять кожен новий день сьогодні. Аби у наших захисників залишався такий сильний бойовий дух, їх теж треба підтримувати.

Армія потребує допомоги, як ніколи. Розуміючи це фахівці Відділу соціальної роботи по Індустріальному району міста Харкова Харківського міського центру соціальних служб "Довіра»" вирішили долучитись до допомоги нашим захісникам. Спеціалісти декілька раз на місяць за власною ініціативою надсилають кошти на допомогу армії через офіційні державні додатки.

Найвідоміший Фонд компетентної допомоги армії "Повернись живим". Посилання на нього можна знайти в додатку "Дія" або реквізити для допомоги можна дізнатись на офіційному сайті фонду.

Кожен спеціаліст вносить посильну для нього допомогу. Але це наша командна ініціатива. Підтримка армії – це не обов'язково гроші. Можна допомогти їм різними іншими шляхами. Наприклад, плетінням маскувальних сіток або передати для армій старі акумулятори чи зарядні пристрої, яких не вистачає на передовій.

ХМЦСС «Довіра»

Допомога з професійної адаптації для учасників Антитерористична операція та Операція Об’єднаних сил

Харківський міський центр соціальних служб «Довіра» підготував для вас корисну інформацію щодо можливості отримання допомоги з професійної адаптації для учасників Антитерористична операція/Операція Об’єднаних сил, учасників Революції Гідності, передбаченої чинним законодавством України.

Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 21.06.2017 № 432 «Про затвердження Порядку організації соціальної та професійної адаптації учасників антитерористичної операції, осіб, які здійснювали заходи із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях, та постраждалих учасників Революції Гідності» (зі змінами).

Професійна адаптація осіб за робітничими професіями здійснюється шляхом професійної орієнтації, первинної професійної підготовки, перепідготовки та підвищення кваліфікації з урахуванням їх навичок, умінь та побажань.

Професійне навчання осіб здійснюється за денною, вечірньою змінною, очно-заочною, дистанційною, екстернатною формою навчання, з відривом і без відриву від виробництва та за індивідуальними навчальними планами.

Строк професійного навчання осіб визначається робочими навчальними планами та робочими навчальними програмами та не може перевищувати 12 місяців у разі організації навчання за робітничими професіями.

За отриманням інформації щодо переліку навчальних закладів ви зможете дізнатися в управліннях соціального захисту населення адміністрації Харківської міської ради за фактичним місцем проживання.

Особи, які мають можливість за рахунок коштів Державного бюджету України пройти навчання або перепідготовку за обраними спеціальностями для удосконалення наявних професійних знань, умінь та навичок або оволодіння новими для їх подальшого успішного працевлаштування:

  • учасники бойових дій; 
  • особи з інвалідністю внаслідок війни; 
  • учасники війни; 
  • постраждалі учасники Революції Гідності.

Для отримання послуг з професійної адаптації необхідно письмово звернутися до управління соціального захисту населення адміністрацій районів м. Харкова за фактичним місцем проживання та надати такі документи:

  • заяву;
  • копію паспорту;
  • копію ідентифікаційного номеру;
  • копію індивідуальної програми реабілітації (для осіб з інвалідністю внаслідок війни);
  • копію посвідчення (засвідчена підписом особи).
  • копію документа (засвідчена підписом особи), що підтверджує безпосередню участь в антитерористичній операції або забезпеченні її проведення з безпосереднім перебуванням в районах антитерористичної операції у період її проведення, або копія документа про участь особи у здійсненні заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях, забезпеченні їх здійснення (у разі відсутності у посвідченні ветерана війни посилання на норму Закону, відповідно до якої установлено статус).

* Під час подання копій документів вищезазначені особи

пред’являють оригінали.

Послуги з професійного навчання надаються одноразово в порядку черговості.

 

Після успішного завершення повного курсу навчання за відповідними робочими навчальними планами та робочими навчальними програмами особи отримують такі документи державного зразка:

  • свідоцтво про присвоєння (підвищення) робітничої кваліфікації - за результатами первинної професійної підготовки, перепідготовки, підвищення кваліфікації за робітничими професіями;
  • документ про підвищення кваліфікації - за результатами підвищення кваліфікації осіб з вищою освітою.

Прийом на навчання для отримання іншої спеціальності на основі здобутого раніше особами освітнього (освітньо-кваліфікаційного) рівня спеціаліста, бакалавра, молодшого спеціаліста здійснюється згідно з умовами прийому до вищих навчальних закладів у відповідному році.

За допомогою звертайтеся в управління соціального захисту населення адміністрації Харківської міської ради за фактичним місцем проживання або у центри надання соціальних послуг «Прозорий офіс». Контакти та адреси ви зможете дізнатися за посиланням http://dovira.kh.ua/index.php?id_pidkategorii=2&id_kategorii=9.

 

 

 

Записів з 1 по 10Всього: 63