Холодногірський (Ленінський) р-н

Он-лайн лекція щодо профілактики насильства

Фахівці Центру соціальних служб Холодногірського району м. Харкова продовжують проведення профілактичної роботи серед вразливих категорій громадян. Всі заходи проводяться з виконанням умов карантину.

Від Харківського обласного пренатального центру поступив запит на проведення інформаційного консультування щодо профілактики сімейного насильства для майбутніх матерів. Насильство залишається однією з надзвичайно поширених форм порушення прав людини, від якого переважно страждають найбільш уразливі групи осіб (зокрема, вагітні жінки.) Тому черговим заходом протидії домашньому насильству та насильству за ознакою статі, для вразливих осіб стала відео-лекція, проведена в он-лайн форматі, про шляхи уникнення домашнього насильства, та необхідні кроки в разі його ризику або скоєння.

Метою заходу було проведення роботи, направленої на мінімізацію ризику скоєння домашнього насильства, попередження проявів агресії, та надання жінкам інформації, яка стане на пригоді у разі виникнення домашнього насильства. Була надана інформація щодо напрямів діяльності ЦСС Холодногірського району міста Харкова, а також проведене тестування на пасивну агресію. За допомогою психолога з’ясували, які ситуації викликають роздратування, через які особистісні чинники це відбувається, та якими засобами можливо декларувати особисті кордони та здійснювати самостійний вплив на власний психологічний стан.

Конституція України зазначає, що людина, її життя й здоров'я, недоторканність і безпека визнаються в Україні найвищою соціальною цінністю. А також встановлює, що ніхто не може бути підданий катуванню, жорстокому, нелюдському або такому, що принижує його гідність, поводженню або покаранню.

Але що робити, коли вдома іноді відбуваються аморальне, ганебне поводження одного з членів сім’ї по відношенню до іншого. Насильство в сім’ї – будь-які умисні дії фізичного, сексуального, психологічного чи економічного спрямування одного члена сім’ї по відношенню до іншого члена сім’ї, якщо ці дії завдають йому моральної шкоди, шкоди його фізичному чи психічному здоров’ю.

Безробіття, зловживання алкоголем і наркотиками, психічні або фізичні захворювання, а також стрес не є виправдувальними чинниками у вчиненні домашнього насильства. Наприклад, багато людей має залежність від алкоголю та/або наркотиків, але це не гарантує вчинення ними насильницьких злочинів, зокрема у сімейно-побутовій сфері.

Кожна особа, незалежно від того, чи має вона певну негативну залежність, психологічну проблему, стрес та/або образу на члена своєї сім’ї, завжди має вибір вчинити їй зазначений насильницький злочин чи ні; і має чітко усвідомлювати, що відповідальність нестиме саме вона. Також потрібно відштовхуватись від факту, що незалежно від життєвих обставин кожна людина може змінити своє життя в кращий бік, іншими словами, дорослі жертви домашнього насильства, якщо вони не згодні залишатись у цьому становищі,  найчастіше можуть змінити обставини свого життя на краще. Не дозволяйте нікому принижувати та ображати Вас. Уявіть найгірший розвиток подій та свій стан у такому випадку.

Якщо життя у сім’ї перетворилося на жах, зволікати не варто. Складіть заздалегідь план своїх дій – що робити, куди піти в разі небезпеки. Якщо необхідно піти з дому – підготуйтесь: зберіть найнеобхідніші речі, ліки, одяг, ключі, особисті документи та документи, що підтверджують Ваші права власності на житло, машину тощо. У випадку, якщо з Вами будуть діти – також підготуйте все необхідне. Визначте не одне, а декілька місць, де Ви могли б сховатися, якщо підете з дому. Пам’ятайте адреси, номери телефонів людей, яким Ви можете довіритися у випадку загрози вчинення насильства, або організацій, до яких маєте намір звернутися. Заздалегідь продумайте можливі вирішення важливих юридичних питань, якщо Ви зважилися піти та розірвати сімейні стосунки – питання спільного майна, місця проживання дітей та виплати аліментів. Юристи центрів соціальних служб чи громадських організацій можуть надати вам безкоштовну консультацію, якою варто скористатися. Також подумайте про те, як уберегти дітей від повторення ситуації насильства – домовтеся й підготуйте необхідні документи для керівника дитячої установи або навчального закладу про те, що дітьми опікуєтеся тільки Ви і ніхто, крім Вас, не має права забирати їх.

Якщо Вам чи Вашим дітям уже завдали тілесних ушкоджень, обов’язково зверніться с заявою до поліції, а також до медичної установи. Ваше звернення до поліції та медичні висновки про отримані тілесні ушкодження можуть бути вагомим доказом того, що сталося, особливо, якщо випадки відбуваються неодноразово.

Також уявіть своє життя без насильства. Намагайтеся досягнути бажаних змін. Якщо Ви не можете визначитися щодо подальшого життя або Вам важко прийняти рішення – скористайтеся безкоштовними психологічними консультаціями центрів соціальних служб. Фахівець нашого Центру за допомогою офіційних методик може надати психологічну підтримку.

Ви можете звертатись по допомогу до Центрів соціальних служб.

У Холодногірському районі ми знаходимось за адресою: вул. Полтавський шлях, 46, 5 поверх. Телефон. 725 34 48, 063 524 9145.

 

 

ХМЦСС «Довіра»

Центр надання допомоги постраждалим від насильства ІНФОРМУЄ!

На базі Центру надання допомоги постраждалим від насильства продовжує свою роботу «Соціальна майстерня». Цього разу завданням заняття було виготовлення «квіткових фей» з метою здобуття навичок у створенні виробів власними руками.

У процесі виконання завдання отримувачам послуг вдалося попрацювати над зменшенням психологічного навантаження, здобути навички творчого мислення, підвищіти повагу до себе та інших учасників групи, навчитися долати труднощі та допомагати один одному у складній ситуації.

Після закінчення роботи усі учасники групи залишилися задоволені отриманим результатом, адже це найголовніше. Більшість з них не уявляли, що мають здібність до творчості, але кожна жінка закінчила роботу над своєю «квітковою феєю» та змогла відчути  задоволення від процесу виготовлення, повірила у свої сили та подолала труднощі, з якими вона стикалася у процесі роботи.

ХМЦСС «Довіра»

Центром надання допомоги постраждалим від насильства ІНФОРМУЄ!

Щорічно в Україні близько 1 мільйона жінок в своїх родинах потерпають від домашнього насильства. Але найстрашніше те, що від 1 до 3 мільйонів дітей стають свідками,  або жертвами домашнього насильства.

* ЦНДПН – Центр надання допомоги постраждалим від насильства.

Щорічно в Україні близько 1 мільйона жінок в своїх родинах потерпають від домашнього насильства. Але найстрашніше те, що від 1 до 3 мільйонів дітей стають свідками,  або жертвами домашнього насильства.

Лише 10% з постраждалих жінок звертаються за допомогою до органів поліції або фахівців соціальних служб. І ми знаємо, якщо жінка  вирішила «винести сміття з хати», то інакше вже неможливо, інакше – інколи в прямому сенсі – смерть.

Історії жінок, які отримали послуги в ЦНДПН дуже схожі. Ось деякі із них.

 

Всі імена змінено

Ганні 22 роки, її чоловіку 30 років, дитині 1 рік, разом 5 років. Чоловік перший раз підняв руку, але до цього сварки стали відбуватись все частіше і частіше.

Ірина, 50 років, колишній чоловік переслідує жінку, завдає побої, пошкоджує майно, вимагає гроші.

Олені, 44 роки, у шлюбі 22 роки, має дорослу доньку, неодноразові побої чоловіка призвели до злоякісної пухлини – онкологічного захворювання.

 

На жаль, таких історій безліч, і всі вони жахливі.

Всі постраждалі особи, які потрапляють до ЦНДПН, отримують психологічну підтримку, консультації  юриста, фахівця із соціальної роботи. Після закінчення терміну перебування у ЦНДПН жінка не залишається  із своєю проблемою наодинці, її перенаправляють для подальшої роботи та допомоги у вирішенні соціальних питань за потребою до Центру соціальних служб за місцем проживання (контакти центрів соціальних служб м. Харкова).

Звичайно, результат нашої роботи залежить переважно від рішучості та готовності жінки довести справу до кінця. І в цьому випадку наші фахівці стають надійною підтримкою жінці, а наш ЦНДПН – тим затишним острівцем спокою, яких так небагато у житті людини, що зазнала болі та страждань.

Шевченківський (Дзержинський) р-н

30 липня - Міжнародний день дружби

Щорічно 30 липня, починаючи з 2011 року, світове співтовариство відзначає Міжнародний день дружби. 

Центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Шевченківського району м. Харкова радий поділитися приємною інформацією: 30 липня відзначається Міжнародний день дружби, який було проголошено Генеральною Асамблеєю Організації Об’єднаних Націй 27 квітня 2011 року.

Основою для нової дати стали Декларація та програма дій у сфері культури світу та Міжнародного десятиліття культури світу та ненасильства в інтересах усієї планети. ООН запропонувала державним структурам, а також міжнародним та регіональним організаціям відзначати цей день у відповідності з культурними традиціями тієї чи іншої країни та організовувати заходи та ініціативи, які сприятимуть зусиллям міжнародного співтовариства і будуть направлені на заохочення діалогу між цивілізаціями, взаєморозуміння та примирення. Особливо підкреслюється важливість нової дати у справі укріплення дружніх стосунків між різними народами. Крім того, одна із задач Міжнародного дня дружби – заохочення молоді, у тому числі майбутніх лідерів, до громадської діяльності, яка направлена на поважне сприйняття різних культур.

День дружби вважається святом миру, любові, відсутності кордонів між національностями, релігіями та політичними інтересами. Зазначимо, що діяльність Центру направлена, зокрема, на те, щоб сприяти дружнім стосункам у родинах, молодіжних колективах та між людськими особистостями. Цього року, враховуючи умови карантину, важко підтримувати дружбу завдяки тісному спілкуванню шляхом спільного дозвілля, інших заходів, але в наш час мобільного зв’язку та інтернету можна підтримувати це прекрасне явище між людьми, не порушуючи вимогу дотримуватися дистанції. Варто відзначити, що Міжнародний день дружби, заснований ООН, – не єдине свято такого роду. Наприклад, 9 червня відзначається Міжнародний день друзів.

ХМЦСС «Довіра»

Центр надання допомоги постраждалим від насильства ІНФОРМУЄ!

Центр надання допомоги постраждалим від насильства висловлює свою повагу та подяку керівництву та колективу ТОВ «Тайфун – 2000» за надану допомогу у вигляді продуктів харчування в рамках благодійної допомоги.

*ЦНДПН – Центр надання допомоги постраждалим від насильства.

 

Щиро вдячні за те, що існують такі люди, які не залишилися байдужими до жінок, які опинилися у складних життєвих обставинах в наслідок вчинення насильства щодо них. Завдяки такому ставленню отримувачі послуг ЦНДПН відчувають турботу і знають що вони не самотні, і є люди, які завжди готові прийти їм на допомогу.

Постраждалі особи, які потрапляють до нашого закладу не мають можливості зібрати необхідні речі, тому опиняються на вулиці майже без засобів до існування. Особливо якщо жінка потрапляє до закладу з дитиною. Тому така підтримка дуже необхідна. Допомога, яка надається нашому ЦНДПН дозволяє жінкам та дітям відчути увагу, підтримку та небайдуже ставлення до них. Саме така підтримка дає надію та можливість рухатися далі.

Право вчиняти добро є у кожного, головне бути небайдужими один до одного!

ХМЦСС «Довіра»

Центр надання допомоги постраждалим від насильства ІНФОРМУЄ!

Центр надання допомоги постраждалим від насильства взаємодіє з багатьма організаціями, які працюють у напрямі запобігання та протидії домашньому насильству.

Однією з таких організацій є Третій харківський місцевий центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги.

У рамках взаємодії проводяться суспільні зустрічі з отримувачами послуг завданням яких є надання якісних послуг з метою виходу із складних життєвих обставин в наслідок вчинення насильства.

Навіть під час карантину ми продовжуємо працювати у даному напрямі, дотримуючись всіх правил та норм встановлених законодавством.

Одна з таких зустрічей відбулась 23 липня 2020 року у відділенні соціально-психологічної допомоги та методичного забезпечення Центру надання допомоги постраждалим від насильства на якій юристом Третього харківського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги було надано відповіді на такі питання:

 • Які документи необхідно надати до суду для винесення обмежувального припису щодо кривдника;
 • Як скласти заяву до суду;
 • Що необхідно робити для позбавлення батьківських прав;
 • Як стягнути аліменти з батька дитини;
 • Які права має особа, яка постраждала від домашнього насильства;
 • Процес розлучення у випадках домашнього насильства;
 • Як діє терміновий та обмежувальний заборонний припис, на який період часу видається та як він може захистити від повторного вчинення насильства щодо постраждалої особи;

Під час даних заходів вирішуються питання правового характеру, роз’яснюється законодавча база, яка спрямована на вирішення питань стосовно домашнього насильства, надаються рекомендації щодо дії постраждалих осіб з юридичної точки зору.

 

Захід відбувався за дотримання всіх епідеміологічних норм та обмежень пов’язаних із дією режиму карантину.

ХМЦСС «Довіра»

Центр надання допомоги постраждалим від насильства ІНФОРМУЄ!

Є жінки, яких навмисно експлуатують їх партнери або чоловіки, вони терплять регулярні образи і відштовхування, що чергується з прийняттям, відчувають себе об’єктом маніпуляції, коли вони змушені говорити або робити щось, що їм не властиво, тоді можна припустити, що вони є об’єктом насилля.

Все може починатися з випадкового коментаря про що завгодно: колір стіни, посуд в раковині, автомобіль, який потребує техогляду тощо.

Зазвичай партнер чує коментар, як персонально несхвальний. Жінка, виправдовуючись і намагаючись пояснити, що це не так, сама себе «заганяє в кут» і вже події розгортаються таким чином, що в результаті здається, що вона – «ненормальна».


ЯК ЦЕ ВІДБУВАЄТЬСЯ? ОСЬ КІЛЬКА ТАКТИК ПСИХОЛОГІЧНОГО НАСИЛЬСТВА:

1. Лють - це інтенсивний гнів, який виникає, як правило, нізвідки.

2. Доведення до божевілля. Агресор нерідко зловживає брехнею про минуле. В результаті їх жертва змушена безперервно сумніватися у власній пам’яті, сприйнятті і розумі.

3. Сумнів в собі і власній правоті, спроби «свердлити» очима. Це робиться, щоб налякати жертву, змусити її скоритися.

4. Покарання ігноруванням. З вами спочатку не розмовляють, а потім начебто дозволяють «злізти з гачка» і бути прощеним, але - ціною вибачень. Не важливо, винні ви чи ні. Таким чином, від вас домагаються, щоб ви змінили невигідну агресору поведінку

5. Проекція. Перекладання, що називається, «з хворої голови на здорову». Це створює плутанину.

6. Перекручування. Агресор не приймає відповідальності за свою поведінку і продовжує наполягати на вибаченнях відносно себе.

7. Залякування це тактика, яка допомагає змусити партнера побоюватися, що буде ще гірше, ніж є, погрожуючи, наприклад, ще більшим відчуженням, невірністю або розлученням. Це дозволяє партнеру дістати згоду на щось, на що жертва в звичайній ситуації не погодиться.

8. Коли все вище перелічене вже не працює, агресор розігрує карту «Жертва - це Я». У розрахунку на те, щоб повернути собі симпатію, а внаслідок цього - контроль.

Пам’ятайте ці маневри, намагайтеся не вступати в діалог з агресором і не провокуйте конфлікт ще більше, якщо помічаєте подібні спроби маніпулювати собою - виходьте з розмови як можна швидше.Це допоможе вам уникнути психологічного насилля і не стати жертвою.

Якщо Ви маєте питання або Вам необхідне професійне консультування із зазначеної теми, звертайтеся до спеціалістів Центру надання допомоги постраждалим від насильства за телефоном – (057) 725 87 07, 093 303 03 53

ХМЦСС «Довіра»

Центром надання допомоги постраждалим від насильства ІНФОРМУЄ

У відділенні Притулку для жінок, які постраждали від насильства Центру надання допомоги постраждалим від насильства постійно відбуваються групові заняття з отримувачами послуг.

Одне з таких заходів відбувся 8 червня 2020 року. Завданням цього заняття було визначення індивідуальних ситуацій емоційного дискомфорту, формування навичок виходу із негативних емоційних станів з метою зняття емоційного напруження та подолання негативних емоційних станів.

 

В ході заняття для більш ефективного виконання завдання використовувались такі вправи:

 1. Вправа «Хочу. Можу. Роблю». Метою якої є: формування позитивного образу через самосвідомість та саморегуляцію, навчити учасників аналізувати свої вчинки та поведінку.
 2. Вправа «Наші емоції – наші вчинки». Метою якої є: усвідомлення залежності вчинків від емоційного стану, створення умов щодо формування навичок управління своєю поведінкою.
 3. Вправа «Сундук того, що мене засмучує». Метою якої є: визначення та подолання негативних явищ, які перешкоджають в повсякденному житті.
 4. Рефлексивна технологія «Все у мене в руках». Метою якої є: підведення підсумків проведеної роботи.

 

Результатом проведення групового заняття є розвиток відчуття приналежності до групи, формування атмосфери довіри, зменшення емоційного дискомфорту. Ознайомлення із техніками подолання напруження та розвиток навичок контролю власних емоцій.

ХМЦСС «Довіра»

Центром надання допомоги постраждалим від насильства ІНФОРМУЄ

На сьогоднішній день в Україні триває режим карантину. Далі про особливості роботи Центру надання допомоги постраждалим від насильства в період карантину.

*ЦНДПН - Центр надання допомоги постраждалим від насильства.

 

НАГАДУЄМО! Важливо у період карантину:

 • слідкувати за самочуттям та температурою тіла;
 • дотримуватися норм особистої гігієни та гігієни помешкання;
 • уникати скупчення людей;
 • дотримуватися соціальної дистанції (1.5 – 2 м);
 • мінімізувати пресування у громадському транспорті;
 • дотримуватися маскового режиму у громадських місцях

 

 

Наряду з економічною нестабільністю, тривалим перебуванням в самоізоляції та стресових умовах, карантин спричинив погіршення психологічного стану населення. Це призвело до високого рівня домашнього насильства, тому кількість випадків вчинення насильства, нажаль, збільшилася. У період карантину, спричиненому COVID-19, ЦНДПН не припиняє свою діяльність. До закладу потрапляють постраждалі особи, яким надаються всі необхідні послуги.

 

Через дію режиму карантину Ви маєте можливість отримати послуги дистанційно - у телефонному режимі, такі як:

 • інформаційні (наприклад щодо послуг, які надають ЦНДПН, центри соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, організацій, що надають гуманітарну допомогу та іншої інформації);
 • психологічні;
 • юридичні

Для отримання послуг дистанційно зв’яжіться із працівниками ЦНДПН за наступними телефонами: (057) 725 87 08, (057)  725 87 07, мобільний телефон (093) 303 03 53.

 

 

Для отримання послуг на базі ЦНДПН необхідно:

 Попередньо записатися на прийом

Для цього необхідно зв’язатися із працівниками ЦНДПН за наведеними вище телефонами. 

Дотримуватися заходів профілактики у ході отримання послуг

Важливо пам’ятати про особисту гігієну, дотримання маскового режиму, соціальну дистанцію. При ознаках гострих респіраторних захворювань (температура, нежить, кашель, слабкість, втрата нюху, смаку тощо) утриматися від візиту до ЦНДПН, отримати послуги можна дистанційно.

ХМЦСС «Довіра»

Центр надання допомоги постраждалим від насильства інформує

В місті Харкові функціонує Центр надання допомоги постраждалим від насильства, куди може звернутися будь-яка особа, яка постраждала від домашнього насильства та/або насильства за ознакою статі.

*ЦНДПН - Центр надання допомоги постраждалим від насильства.

 

В нашому закладі працює три відділення:

 • відділення соціально-психологічної допомоги та методичного забезпечення (на базі якого: надаються послуги консультування (інформаційне, психологічне та ін.), перенаправлення, проводяться групові заходи в різних формах (як для осіб, так і для спеціалістів) та інше);
 • відділення кризового реагування (надає послуги: екстреного поселення осіб, які постраждали від насильства та потребують короткострокового безпечного місця перебування. Відділення розраховане на 6 ліжко-місць, працює цілодобово. Середній термін перебування становить 2 доби);
 • притулок для жінок, які постраждали від насильства (надає послуги: тимчасового цілодобового перебування. Розрахований на 10 ліжко-місць. Середній термін перебування становить 2 місяці).

 

До кожної особи фахівці ЦНДПН мають індивідуальний підхід, це пов’язано із тим, що постраждалі особи, які звернулися до закладу перебувають у дуже нестабільному емоційному стані. Їм надається допомога, підтримка, також створюються соціально-побутові умови для комфортного перебування в відділеннях нашого закладу.

 

Якщо вам необхідна додаткова інформація, допомога чи підтримка, звертайтеся  до Центру надання допомоги постраждалим від насильства можливо за  телефонами: (057) 725 87 08, (057)  725 87 07, мобільний телефон 093 303 03 53.

 

Пам’ятайте – вихід є завжди. Ви – не самотні!

Записів з 1 по 10Всього: 24