ХМЦСС «Довіра»

Надання соціальних послуг центрами соціальних служб м. Харкова у період карантину

На сьогоднішній день карантин в Україні подовжено, але перестають діяти певні обмеження, далі про особливості роботи центрів соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді м. Харкова в нових умовах.

*ЦСССДМ - центри соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді м. Харкова

 

НАГАДУЄМО! Важливо у період карантину:

 • слідкувати за самочуттям та температурою тіла;
 • дотримуватися норм особистої гігієни та гігієни помешкання;
 • уникати скупчення людей;
 • дотримуватися соціальної дистанції (1.5 – 2 м);
 • мінімізувати пресування у громадському транспорті;
 • дотримуватися маскового режиму у громадських місцях

Слідкуйте за змінами у проведенні заходів та дотримання норм, рекомендованих Міністерством охорони здоров’я України під час пом’якшення карантину

 

У період послаблення режиму карантину центри соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді м. Харкова продовжують надавати послуги. Для отримання послуг необхідно:

 

Попередньо записатися на прийом

Для цього необхідно зв’язатися із працівниками центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді району за місцем вашого фактичного проживання. Контакти необхідного ЦСССДМ можете знайти за наступним посиланням: http://dovira.kh.ua/index.php?id_pidkategorii=1&id_kategorii=9

 

Дотримуватися заходів профілактики у ході отримання послуг

Важливо пам’ятати про особисту гігієну, дотримання маскового режиму, соціальну дистанцію. При ознаках гострих респіраторних захворювань (температура, нежить, кашель, слабкість, втрата нюху, смаку тощо) утриматися від візиту до ЦСССДМ, отримати послуги можна дистанційно.

 

Надавати перевагу дистанційному отриманню послуг

Ви маєте можливість отримати послуги он-лайн у телефонному режимі, за допомогою Інтернет-ресурсів, мобільних додатків.

Для отримання послуг дистанційно зв’яжіться з центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді району за місцем вашого фактичного проживання (контакти за посиланням: http://dovira.kh.ua/index.php?id_pidkategorii=1&id_kategorii=9).

 

Якщо ваша ситуація потребує швидкого реагування з боку працівників центрів соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, ви можете скористатися КНОПКОЮ «ЕКСТРЕНА СОЦІАЛЬНА ДОПОМОГА», яка заходиться на головній сторінці сайту ЦСССДМ: http://www.dovira.kh.ua/

 

Консультації, які ви можете отримати дистанційно у центрах соціальних служб для сім’ї дітей та молоді району м. Харкова за місцем вашого фактичного проживання:

 • інформаційні (наприклад щодо послуг, які надають центри соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, організацій, що надають гуманітарну допомогу та іншої інформації, яка належить до компетенції ЦСССДМ);
 • психологічні;
 • юридичні

 

Також центрами соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді м. Харкова

проводяться он-лайн заходи, до яких запрошуємо долучитися!

Слобідський (Комінтернівський) р-н

#Рубрика:поради психолога! Як впоратися з тривогою!

Кожен з нас так чи інакше відчував тривогу. Це властиво кожній людині, оскільки почуття тривоги покликане захищати нас від потенційної небезпеки.

Природним є тривожність перед важливими, новими або важкими подіями в житті. Наприклад, переїзд, співбесіда, екзамен, тощо. Однак відчуття тривоги може бути настільки сильним, що заважає людині пережити ці важливі події. Наприклад, ми можемо так сильно тривожитися перед екзаменом, що навіть знаючи всі правильні відповіді, не зможемо промовити і слова. Також властивостями тривожності можуть виступати соматичні прояви: блідість, прискорене серцебиття, біль у серці, головний біль, запаморочення, тремтіння, підвищене потовиділення, нудота тощо.

Логічним постає питання як впоратися з тривогою?

№ 1 Шукайте причину тривоги.

За стресовими ситуаціями, які викликають тривогу, часто можуть ховатися більш глибокі проблеми: емоційні переживання різного роду; особливості виховання та атмосфера в сім'ї; посттравматичний стрес; внутрішній конфлікт; швидкий темп життя, переживання за майбутнє і навіть постійні сповіщення в месенджерах.

№ 2 Фіксуйте увагу на своїх емоціях

Корисно давати назву тим емоціям, які ви відчуваєте: страх, гнів, відчай, радість, спокій. Це необхідно, щоб «вимкнути автопілот», навчитися усвідомлювати свої почуття і не давати звичкам контролювати себе. Один з найдієвіших способів боротьби з тривожними думками - завести щоденник.

№ 3 «Заспокійливі»

Складіть для себе список речей і занять, які допомагають вам відчувати себе впевнено і спокійно. Для зручності розділіть ці «заспокійливі» речі на категорії: «запахи» (згадайте всі запахи, з якими у вас асоціюється спокій і комфорт:запах в кав'ярні, ефірні масла, запах лісу і так далі); звуки і музика; смакові відчуття; дії (пробіжки, читання, малювання).

Зробіть так, щоб кожен день ви могли приділяти хоча б 15 хвилин одному з перерахованих вище дій (навіть якщо це буде просто 15-хвилинна прогулянка в парку по дорозі з роботи).

№ 4 Реклаксація

Під час тривоги наше дихання частішає і стає поверхневим, м’язи напружуються. Це в свою чергу посилює тривогу. Щоб розірвати це порочне коло, потрібно навчитися контролювати те, як ви дихаєте. Рекомендуємо використовувати техніки діафрагмального дихання та прогресивної мязової релаксації. Краще не чекати, поки тривога «накриє» Вас. Почніть практикувати вправи в спокійній обстановці.

№ 5 Підготовка

І останнє. Якщо напередодні  важливоъ події Ви, незважаючи на всі старання, не можете перестати тривожитися, спробуйте перенаправити свої думки в інше русло. Сконцентруйтеся не на тому, як Ви будете себе відчувати, якщо щось піде не так, а на тому, що зробите в разі невдачі, щоб виправити ситуацію. Наприклад, якщо ви боїтеся, що будете запинатися під час виступу перед великою аудиторією, подумайте, як ви можете пожартувати над собою, щоб виправити незручність і обернути все на свою користь. Так ви, по-перше, відверне від непотрібних переживань, а по-друге, відчуєте себе впевненіше, знаючи, що у вас в запасі є план Б.

Для профілактики тривожних розладів слід упорядкувати свій режим: висипатися, частіше бувати на повітрі, впоратися з тривожним станом допомагають фізичні навантаження. Людям, схильним до тривожності, слід обмежити вживання алкоголю, так як він негативно позначається на емоційному стані.

БАЖАЄМО ВАМ ВНУТРІШНЬОЇ ГАРМОНІЇ ТА СПОКОЮ!

В Центрах соціальних служб працюють висококваліфіковані психологи, соціальні працівники, юристи, які завжди готові надати Вам необхідну професійну допомогу.

 

Наші контакти:

м. Харків, вул. Плеханівська, 42, каб. 45, 46, 47

Тел.: 725-26-86 (87)

Наш сайт:

http://dovira.kh.ua/

Instagram: slobidsky_csssdm

 

Автор: Коробова Анастісія Олегівна, психолог ЦСС Слобідського р-ну м. Харкова

Основ’янський (Червонозаводський) р-н

Профілактика розповсюдження наркоманії серед учнівської молоді

У житті сучасного суспільства особливо гостро постала проблема, пов`язана із вжиттям наркотиків молодим поколінням. Проблема наркотизації сучасної молоді настільки гостра, що вживання неповнолітніми наркотичних речовин стає небезпечним соціальним явищем.

Тому головна мета профілактичної роботи спеціалістів Центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Основ`янського району м. Харкова – вберегти молодь від необдуманих рішень, які можуть зламати здоров`я та життя, застерегти від першої спроби вживання наркотиків, а найголовніше – навчити підростаюче покоління впевнено говорити наркотикам – НІ!

Фахівці Центру проводять профілактичні заходи за темами: «Стоп наркотик» та «Протидія залежності». Метою даних заходів є формування у дітей критичного погляду на наркоманію, допомога зробити вибір на користь здорового способу життя та донесення розуміння негативного впливу наркотичних речовин на людський організм. А також під час їх проведення йде мова про проблему вживання наркотиків. Про те, що однією із особливостей наркоманії є те, що вона як патологічний стан значною мірою незворотна, і ті негативні зміни, які відбулися в організмі та в душі людини в результаті зловживання наркотиками, залишаються з ним назавжди. Фахівці центру проводять заходи у цікавій для слухачів ігровій формі з використанням вправ та роздаткових матеріалів, виготовлених на базі Центру.

Проведення подібних заходів підвищує рівень обізнаності осіб молодіжного віку, які є споживачами наркотичних речовин щодо питань ВІЛ-інфекції/СНІДу, туберкульозу, вірусного гепатиту С; шляхів подолання наркозалежності, шляхів, методів і можливостей щодо працевлаштування, навчання, ризиків повторного вчинення злочинів; формування цінності здоров`я та навичок безпечної поведінки, що значно знизить рівень ризикованої поведінки, а головне – зробить наше життя безпечнішим.

Київський р-н

На кону стоїть найголовніше – нове життя

Ця дещо сумна, непередбачувана і водночас щаслива історія почалася з телефонного дзвінка лікаря Харківського міського пологового будинку №3.

До Центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді Київського району м. Харкова зателефонував завідуючий пологовим відділенням, який повідомив, що у них знаходиться жінка, яка вже другий день має чіткий намір відмовитися від новонародженої дитини. Породілля – двадцятичотирирічна Олена (ім’я змінено з етичних міркувань), проживає в Київському районі міста Харкова, але родом вона із сусідньої області.

Отримавши таку «новину» працівники Центру зрозуміли, що потрібно екстрене втручання у ситуацію і розпочали масштабну роботу з метою кардинально змінити рішення молодої мами і залишити дитину на виховання у повноцінній сім'ї. Під час відвідування жінки фахівцями Центру стало зрозуміло – вона не хоче залишати маля напризволяще. Про це свідчили її позитивні емоції від спілкування з новонародженою донечкою, а також щире бажання кормити її грудним молоком з першого дня життя.

В ході розмови молода мама висловила побоювання, що не зможе сама виростити і виховати дитину, а її найближчі родичі навіть не знають, що вона стала матір’ю. Також жінка не захотіла дати номер телефону своїх батьків, тому що боїться їхньої реакції на дану ситуацію. З її слів було зрозуміло, що особисто вона не має наміру відмовлятися від дитини, але таке рішення прийняв біологічний батько новонародженої і вона не має іншого виходу, як погодитися із ним.

Почувши таку звістку, директор Центру відразу склала план із пошуку рідних молодої мами, адже тепер все залежало від них – чи підтримають вони свою доньку у такій ситуації, чи навпаки, дозволять зробити чи не найбільшу помилку у житті. Через своїх колег з іншої області України фахівцям ЦСССДМ Київського району м. Харкова вдалося вийти на контакт з батьками Олени. В ході телефонної розмови вони повідомили, що надзвичайно раді такій новині, хоча і дуже приголомшені, адже до цієї хвилини навіть не знали про вагітність своєї доньки.

За сприяння фахівців Центру між молодою мамою і її рідними відбулася телефонна розмова, під час якої мати і батько дівчини запевнили, що вона у цьому світі не одна і вони з радістю допоможуть їй і своїй онуці. Тим паче, що вона у них перша і поки що єдина. Біологічний батько новонародженої дівчинки, який спочатку мав намір відмовитися від неї, змінив своє рішення. Після проведеної роботи фахівцями Центру він офіційно встановив батьківство і активно допомагав у оформленні всіх необхідних документів при народженні дитини.

Варто зазначити, що всі ці події розвивалися досить стрімко – від першого дзвінка лікаря і до виписки з пологового будинку пройшла лише одна доба. За цей час фахівці Центру встигли не тільки надати необхідні консультації і організувати отримання гуманітарної допомоги від благодійних організацій, а й зробити неможливе – повністю змінити долю двох людей – молодої матері і новонародженої дівчинки.

Центр соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді Київського району м. Харкова підключив до співпраці Благодійний фонд «Центр допомоги вагітним» і Благодійну організацію «Благодійний фонд «Заради життя», які надали необхідну гуманітарну допомогу молодій родині. Дитяча коляска, іграшки, засоби гігієни, дитяче харчування і одяг – все це вона отримала безкоштовно і від щирого серця тих, хто вже не один рік допомагає сім’ям, які опинилися в складних життєвих обставинах.

Після виписки із пологового будинку молода матуся зі своєю донечкою повернулися у рідні краї, де мешкають батьки жінки. Забирати їх з Харкова приїхала рідна сестра Олени зі своїм чоловіком, які поки що не мають власних дітей, тому народженню племінниці були раді від усього серця.

     Центр соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді Київського району м. Харкова висловлює щиру вдячність медичному персоналу Харківського міського пологового будинку №3, Благодійному фонду «Центр допомоги вагітним» і Благодійній організації «Благодійний фонд «Заради життя» за оперативність, проявлену увагу і надану допомогу. Це саме той випадок, коли ціль дійсно виправдовує затрачені сили: моральні, фізичні і матеріальні, адже на кону стоїть найголовніше – нове життя.

 

Слобідський (Комінтернівський) р-н

# Рубрика: поради психолога Позитивне мислення. Як обернути труднощі на досягнення

Наше сьогодення в умовах пандемії зробило «виклик» для кожної без винятку людини на планеті. За останні кілька місяців ми пережили жорсткі умови карантину, які потягли за собою загострення страхів та тривожності.

Зараз карантинні обмеження спадають, ми повертаємося до «звичного» життя. Однак досвід, якому навчила нас ця гіперболічна ситуація не можна ігнорувати.

Людина стикнулася з обставинами, які не в силах подолати. А що робити? Ми ж так звикли жити в боротьбі. Підкорювати реальність під себе.

Для того, щоб зрозуміти реакцію людини на зміни, корисно звернутись до моделі п’яти стадій горя Кюблер-Росс:

 1. Заперечення
 2. Злість
 3. Торг
 4. Депресія
 5. Прийняття

Ці почуття відповідають нормальним почуттям людини, яка стикнулася зі змінами в будь-якій сфері життя.

«Господи, дай мені сили прийняти те, чого я не можу змінити, дай мені мужність змінити те, що я можу змінити. І дай мені мудрість відрізнити одне від іншого» цю цитату приписують, серед інших, німецькому письменнику Фрідріху Крістофу Етінгер (1702 - 1782).

Тож, запитайте себе: чи в змозі я змінити обставини, в яких опинився(сь)? Можливо, що єдиний вихід – прийняття.

Наступне питання, яке корисно собі задати: «Як я можу використати обставини, в яких перебуваю?»

Під час карантину, кожен з нас робив вибір. Для когось цей період став жахом: 24/7 сім’я, діти, домашній безлад, конфлікти з близькими з метою «перебороти» ситуацію тощо. З іншого боку, хтось в умовах обмеженого пересування побачив можливість провести більше часу з рідними, завести чи укріпити сімейні традиції, пройти онлайн навчання, зробити те, що давно відкладалося «на потім».

Ми самі робимо вибір, як використати обставини, в яких опинилися. Так, це – ВИБІР - і не чийсь, а ваш власний.

Необхідна навичка сучасної людини - гучність та позитивне мислення. Це вміння приймати, використовувати та насолоджуватися тією ситуацією, яка склалася. Важливо відмітити, що це саме НАВИЧКА, а отже, їй можна навчитися, натренуватися і це може зробити будь-хто, хто цього побажає.

Тендітна квітка може пробитися навіть через асфальт, така сильна її жага квітнути!

Звісно ж, позитивне мислення не є універсальними ліками від усіх життєвих проблем. Важливо аналізувати ситуацію і виокремлювати випадки, коли проблема - це дійсно – ПРОБЛЕМА. Як наприклад домашнє насильство. Навряд чи є сенс намагатися прийняти ситуацію та шукати позитивне, коли життя та здоров’я наражаються на небезпеку.

 

БАЖАЄМО НЕ ПРОПУСТИТИ МОЖЛИВІСТЬ ДЛЯ ПОКРАЩЕННЯ ВЛАСНОГО ЖИТТЯ!

 

Ви завжди можете звернутись за підтримкою до психолога.

 

В Центрах соціальних служб працюють висококваліфіковані психологи, соціальні працівники, юристи, які завжди готові надати Вам необхідну професійну допомогу.

Наші контакти:

м. Харків, вул. Плеханівська, 42, каб. 45, 46, 47

тел.: 725-26-86 (87)

наші Інтернет ресурси:

 

Автор: Коробова Анастісія Олегівна, психолог ІІ категорії ЦСССДМ Слобідського р-ну м. Харкова

 

Слобідський (Комінтернівський) р-н

Що діти бачать у своїх мамах насправді

У хвилини, коли вас опановує розпач від нескінченної побутової рутини, коли вам здається, що ви нікчемні по всіх фронтах і нічого у вас не виходить, згадайте про те, що у вас є, як мінімум, один вірний фанат, який буде захоплюватися вами в будь-яку хвилину і буде вірити в вас в будь-якій ситуації. Це ваша дитина.

Ви для вашої дитини:

Найрозумніша людина з усіх, кого він знає ! Для ваших дітей ви знаєте все про все. Звичайно, це переконання змінюється в міру того, як діти будуть рости, але все одно ваші дітки завжди будуть питати вашої думки.

Для дітей ви справжнісінька Мері Поппінс! Ви не тільки магічно прибираєте за ними все щодня, але ще і, напевно, маєте в запасі чимало кумедних речей.

Ви найкрасивіші! Дітям дуже подобається розчісувати мамі волосся (навіть якщо насправді це тільки його сплутує), вони намагаються якось нарядити і прикрасити своїх мам, що говорить про те, що для них ви дуже красиві.

Ви кращий кухар! Ви готуєте для них сніданок, обід, вечерю і ще й перекуси! І все це дуже смачне! Ніхто не переб’є смак маминих страв!

Ви можете абсолютно все! В очах дітей ви людина, яка допомагає іншим і миє посуд тоді, коли діти плутаються під ногами. Ви співаєте як ангел і заколисуєте діток перед сном, ви людина, яка вміє робити саму смішну лоскотку в світі. Ви супер мама в їхніх очах! І коли вони маленькі, вони хочуть вирости такими ж, як ви.

Ви читаєте казки краще за всіх на світі! Ніхто не прочитає книжку краще, ніж мама. Навіть у татка не виходить так добре.

Ви можете лікувати поцілунками! Ніхто краще, ніж мама не допоможе з роздертими колінами, порізом пальця, синцями на ногах або просто образами. Один поцілунок мами – і дитина одразу відчуває себе набагато краще.

Ви направляєте дітей, щоб вони могли стати особистостями. Ми не можемо зробити дітей такими, якими нам хочеться, але все одно, мами здатні керувати дітьми і виховувати їх своїм прикладом. Ви впливаєте на їх майбутнє. Прямо зараз. Ви – цілий світ для них. Не тільки їх лідер, прибиральник, водій, розрадниця, вболівальник, комік і т.д. Ви для них ВСЕ!

ХМЦСС «Довіра»

Центром надання допомоги постраждалим від насильства ІНФОРМУЄ!

У Центрі надання допомоги постраждалим від насильства працює «Соціальна майстерня» в роботі якої використовуються методи арт-терапії та терапевтичного рукоділля.

Завданням майстерні є тренування творчого мислення, допомога відчути свою індивідуальну силу та витривалість, здобуття навичок в боротьбі зі своїми страхами, як самостійно, так і в колективі з метою покращення соціально-психологічного стану людини.

Існує думка, що рукоділля - заняття для душі, але мало, хто знає, що різні види рукоділля мають терапевтичний ефект і надають неоціненну допомогу здоров′ю. Адже, стимулюючи певні точки на наших золотих ручках, ми діємо на нервові закінчення, які відповідають за роботу нашого організму.

Вчені вважають, що люди, які займаються рукоділлям, мають врівноважений характер. Вважається, що робота, пов’язана із тонкою моторикою, тобто впливом на кінчики пальців, допомагає жінкам нормалізувати гормональний баланс. Доведено, що рукоділля, як і будь-яка творчість – чудовий спосіб розслабитися після напруженого дня. Повторювані рухи – як при шитті, вишиванні, валянні з вовни, плетінні, тощо, – позитивно впливають на нервову систему. Рукоділля нормалізує серцебиття та артеріальний тиск, а також допомагає зосередитися.

Робота такої «Соціальної майстерні» допомагає підвищити повагу до праці, зменшити психологічне навантаження за рахунок виконання праці руками та окремі успіхи у майстерні сприяють підвищенню самооцінки, що у майбутньому допоможе самостійно вирішувати складні ситуації з якими ми всі стикаємося у своєму житті.

ХМЦСС «Довіра»

Скажи телефону «Довіри» – так!

Відділ надання соціальних полуг Харківського міського центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді "Довіра" підготував інформацію про  телефонні лінії, зателефонувавши на які отримувачі послуг мають змогу отримати пораду або психологічну й інформаційну підтримку, іншу допомогу. 

В рамках функціонування спеціалізованого формування «Телефон Довіри» на базі Центру «Довіра» та  Центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді Київського району  м. Харкова працюють телефонні лінії, зателефонувавши на які отримувачі послуг мають змогу отримати пораду або психологічну й інформаційну підтримку, іншу допомогу. «Телефон Довіри» функціонує з 12 квітня 2000 року, це анонімна, психологічна служба.

ТЕЛЕФОН ДОВІРИ-ЦЕ:

 • Надання екстреної та кваліфікованої психологічної допомоги населенню, всім, кому вона невідкладно необхідна.
 • Допомога людям, яким більше нема до кого звернутися за співчуттям і розумінням, ні з ким розділити свої страхи, біль, інші переживання; зміна емоційного стану абонентів, з метою запобігання насильства в сім'ях; надання психологічної підтримки соціально незахищеним верствам населення (люди похилого віку, нарко/алко – залежні та їх родичі, ВІЛ- інфіковані та ін.). Також важливим завданням служби є психологічна підтримка учасників АТО, вимушених переселенців.
 • Крім емоційної допомоги, консультанти надають інформаційну підтримку людям, надаючи дані про можливість очної допомоги: у випадку вимушених переселенців - про місця і організації, що займаються прийомом і адаптацією; у разі звернення соціально незахищених громадян (осіб з інвалідністю) про діяльність фондів та соціальних служб, компетентних в питанні абонента. Консультант має інформацію про гідні довіри фонди та організації.
 • «Телефон Довіри» – анонімна, конфіденційна, компетентна та безкоштовна служба. Це означає, що все про що говорили, залишається між людиною, яка звернулась, і консультантом. На лінії «Телефон Довіри» працюють кваліфіковані фахівці. У практиці діяльності працівники Служби «Телефон Довіри» керуються Етичним кодексом та офіційно діючими розробками та рекомендаціями в галузі телефонного консультування.

Є ПРОБЛЕМА? ЗАТЕЛЕФОНУЙ! ТИ НЕ ОДИН!

Вас вислухають, підтримають і допоможуть вам знайти вихід із складних ситуацій. Якщо Ви зіштовхнулись з певними питаннями, проблемами чи докорами сумління стосовно себе, та не знаходите відповідей – телефонуйте не вагаючись!!!

Саме від Вас залежить Ваше майбутнє та Ваших рідних.

У складній ситуації, коли допомога необхідна терміново та немає часу на поїздку до психолога,  можна набрати номер міського телефону (057) 705 61 65, (057) 725 19 37 і висловити свої переживання, проблеми, отримавши при цьому кваліфіковану консультацію консультанта-психолога «Телефону Довіри», підтримку, пораду і допомогу.

Важливо, що консультування проводиться анонімно, тому простіше розповідати про те, що ніколи не сказав би знайомим людям.

 • (057) 705 61 65, (057) 725 19 37
 • Часи роботи Пн. - Чт. з 9.00 до 18.00, Пт з 9.00 до 16.30.

Звертайтесь на «ТЕЛЕФОН ДОВІРИ»!

Тут вас вислухають, підтримають і допоможуть самостійно знайти вихід із складної ситуаці

ХМЦСС «Довіра»

Харківське вище професійне училище швейного виробництва та побуту запрошує на навчання

Шановні читачі! Харківський міський центр соціальних служб для сім’ї дітей та молоді «Довіра», в рамках інформування щодо можливостей навчання після закінчення школи, повідомляє, що Харківський Державний заклад професійної (професійно-технічної) освіти «Харківське вище професійне училище швейного виробництва та побуту» проводить набір на навчання.

1. На базі 9ти класів:

- швачка;

- оператор комп’ютерного набору, касир торгівельного залу;

- перукар (перукар-модельєр), візажист.

2. На базі 11 класів:

- кравець, закрійник;

- перукар;

- візажист.

Без ЗНО та ЕКЗАМЕНІВ!!!

Всю важливу інформацію щодо вступної кампанії можна знайти на офіційному сайті навчального закладу та на сторінці у Facebook.

Контакти :

Сайт: http://liceyuipa.ptu.org.ua/

Сторінка на Facebook  https://www.facebook.com/groups/212555759320049

Ел. пошта: hpusvp@gmail.com

телефон/viber: 050 725 44 87

Московський р-н

Ми не залишаємось осторонь

«Ми не залишаємось осторонь там, де можемо допомогти!»

Дотримуючись свого девізу, наш Центр соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді Московського району м. Харкова в черговий раз не залишився осторонь і простягнув руку допомоги.
Цього разу — це була самотня молода мама, яка залишилася сама з двома маленькими дітьми без засобів до існування.

Спільно з Центром «You Too» і Службою у справах дітей по Московському району ми змогли допомогти цій родині продуктами, засобами гігієни, підгузками та канцелярією для діток.

Тому що девіз нашого центру: «Ми не залишаємось осторонь там, де можемо допомогти!»

Записів з 1 по 10Всього: 795