Корисні посилання

Архів

Основ’янський (Червонозаводський) р-н

Консультаційний пункт – підтримка материнства та укріплення сім`ї

Фахівці відділу соціальної роботи по Основ`янському району м. Харкова Харківського міського центру соціальних служб "Довіра" (далі – Відділ), з метою формування відповідального та усвідомленого батьківства, попередження раннього соціального сирітства, надають соціальні послуги в консультаційному пункті при комунальному некомерційному підприємстві "Міський клінічний пологовий будинок № 7" Харківської міської ради.

Метою консультаційного пункту є сприяння зміцненню інституту сім'ї шляхом формування засад відповідального усвідомленого батьківства.

Пункт створено для здійснення соціальної роботи з вагітними жінками та жінками, які народили дитину, неповнолітніми матерями, молодими подружжями, породіллями, які мають намір відмовитися від новонародженої дитини, батьками (або особами, які їх замінюють), які тимчасово влаштували дитину в будинок дитини, батьками, у яких народилися діти з вадами розвитку або померли новонароджені діти. Основні завдання консультаційного пункту – запобігти відмовам матерів від новонароджених дітей, забезпечити психологічну та соціальну підтримку вагітних жінок та жінок, які народили дитину, зокрема неповнолітніх породіль, забезпечити соціально-психологічну підтримку батьків, в яких народилися діти з вадами розвитку або померли новонароджені діти та реінтеграція новонароджених дітей, від яких відмовились батьки, та дітей віком до 3-х років з будинків дитини у сімейне оточення (у прийомні сім'ї, ДБСТ, встановлення опіки, всиновлення).

Основ’янський (Червонозаводський) р-н

Торгівля людьми – це не міф, це реальність!

За даними міжнародних організацій, після початку конфлікту на Сході України та повномасштабного військового вторгнення на територію нашої держави збройних сил рф, показники тих, хто потерпає від торгівлі людьми з України змінилися. Постраждалими більше стають мешканці міст, молодь та чоловіки. 

Термін «торгівля людьми» передбачає різні види та форми експлуатації людини, які наводяться як міжнародними нормативно-правовими документами, так і законодавством України. Відповідно до Закону України «Про протидію торгівлі людьми» торгівля людьми - здійснення незаконної угоди, об’єктом якої є людина, а так само вербування, переміщення, переховування, передача або одержання людини, вчинені з метою експлуатації, у тому числі сексуальної, з використанням обману, шахрайства, шантажу, вразливого стану людини або із застосуванням чи погрозою застосування насильства, з використанням службового становища або матеріальної чи іншої залежності від іншої особи, що відповідно до Кримінального кодексу України визнаються злочином. Існує багато причин торгівлі людьми, які є комплексними та взаємопов’язаними. До внутрішніх чинників належать: спрощення можливостей для подорожування; лояльність законодавства до заняття проституцією у багатьох країнах світу; попит на низькооплачувану працю та комерційну сексуальну експлуатацію, особливо дітей; попит на працю в галузях, де основна частина населення не бажає працювати через низку причин, зокрема, небезпечні умови праці тощо; Слід зазначити, що постраждалою від торгівлі людьми може стати будь-яка особа, незалежно від віку та статі. Основними вразливими категоріями осіб, які відносяться до групи ризику потрапити до торгівців людьми є: незаміжні жінки, самотні матері, розлучені особи; молодь, діти вулиці, діти-сироти, вихідці з неблагополучних сімей; сільське населення; внутрішньо переміщені особи; іноземні громадяни – трудові мігранти; особи, які зазнали насильства, у тому числі сексуального; бідні, малозабезпечені особи; а також особи з проблемами психічного здоров’я. Найбільш вразливими до торгівлі людьми категоріями населення є: жінки у віці 18-26 років, у першу чергу незаміжні (вразливі до сексуальної експлуатації); чоловіки у віці 25-60 років, у першу чергу одружені (вразливі до трудової експлуатації); діти у віці 13-18 років, у першу чергу дівчатка з неповних та реструктурованих сімей (коли один із батьків нерідний).

Основ’янський (Червонозаводський) р-н

Соціальні послуги, які можуть надаватися екстрено під час воєнного стану

Повномасштабне вторгнення стало викликом для системи соціального захисту країни, яка має допомагати людям та сім’ям у важких ситуаціях. В українському законодавстві такі ситуації називаються складними життєвими обставинами. 

Щоб допомогти тим, хто не може впоратися із проблемами – існують соціальні послуги. Це професійна підтримка, яка надається безкоштовно. Соціальні послуги – допомога особам/сім`ям, які перебувають у складних життєвих обставинах та не можуть подолати труднощі самостійно. Існує міф, що соціальні послуги створені лише для бідних чи неблагополучних. Насправді, кожна сім’я може стати вразливою і потребувати підтримки, особливо в умовах війни. Щоб людина якомога швидше отримала необхідну допомогу (а деякі послуги передбачають низку етапів і по часу займають до 10 днів) – уряд ухвалив перелік таких послуг, які можуть надаватися екстрено (кризово). Тобто рішення уповноважені органи повинні ухвалити впродовж доби. Ось деякі з послуг, які діти і родини з дітьми, можуть отримувати кризово. Представництво інтересів – допомога посередника особам та сім`ям, які перебувають у складних життєвих обставинах. Наприклад, допомога у оформленні документів, розшуку близьких, встановлення зв`язків з іншими службами. Хто може скористатися цією послугою? Особа чи сім’я, зокрема прийомна, сім’я опікунів/піклувальників; дитячий будинок сімейного типу; окремі соціальні групи у складних життєвих обставинах (спричинених інвалідністю, віком, станом здоров’я, соціальним становищем та способом життя).

Соціальний супровід сімей/осіб, які перебувають у складних життєвих обставинах: фахівці оцінюють потреби родини, визначають шляхи вирішення проблем, допомагають в отриманні інших послуг та розвивають навички для подолання складних життєвих обставин. Послуга надається на термін від 6 до 12 місяців. Отримувачами можуть бути: сім’ї з дітьми, які опинилися у складних життєвих обставинах і не в змозі подолати їх самотужки; сім’ї, в яких існує ризик передачі дитини до закладів дітей-сиріт, дітей позбавлених батьківського піклування; сім’ї, члени яких є випускниками інтернатних закладів; одинокі матері чи батьки (у тому числі неповнолітні), яким потрібна підтримка.

Саме тому основними завданнями фахівців із соціальної роботи відділу соціальної роботи по Основ`янському району м. Харкова Харківського міського центру соціальних служб «Довіра» є: профілактика соціального сирітства: забезпечення раннього виявлення сімей, які знаходяться у кризовій ситуації, підтримка таких сімей, попередження сімейного неблагополуччя; організація своєчасної допомоги і підтримки сімей з дітьми, які потрапили в складні життєві обставини, забезпечення соціального супроводу сімей у складних життєвих обставинах.

 

Основ’янський (Червонозаводський) р-н

Продовжуємо надавати соціальні послуги

Фахівці відділу соціальної роботи по Основ`янському району м. Харкова Харківського міського центру соціальних служб «Довіра» (Відділ), незважаючи на важкі часи, у відповідності з реаліями воєнного часу,  працюють у штатному режимі та надають необхідні соціальні послуги харків`янам і внутрішньо переміщеним особам, відповідно до державних стандартів надання соціальних послуг різним категоріям сімей, які перебувають в складних життєвих обставинах.

Фахівці Відділу проводять соціальну роботу із сім’ями, дітьми та молоддю, які належать до вразливих груп населення та мають ризик потрапляння у складні життєвих обставинах, та/або перебувають у складних життєвих обставинах. Також у своїй діяльності не залишають поза увагою тих, хто найбільше її потребує: одиноких матерів, малозабезпечених, багатодітних, осіб з інвалідністю, військових та членів їх родин, тимчасово перміщених осіб тощо. У Відділі можна отримати послуги соціального супроводу, представництва інтересів, консультування, соціально-психологічної підтримки постраждалої особи.

Попереду ще багато роботи, звертайтеся за адресою: м. Харків, вул. Б. Хмельницького, буд. 8,  каб. 7, 9, з пн.-пт з 09.00 до 15.00, тел. 732-44-80, 067-195-31-41.

Основ’янський (Червонозаводський) р-н

Спільний профілактичний виїзд

З метою профілактики потрапляння сімей у складні життєві обставини (далі - СЖО)  та допомогти родинам, які перебувають у СЖО, зробити все можливе, щоб діти жили в гарних умовах, мали все необхідне для навчання та повноцінного розвитку, відповідальний фахівець відділу соціальної роботи по Основ`янському району м. Харкова ХМЦСС «Довіра» разом з представником Служби у справах дітей по Основ’янському району Департаменту служб у справах дітей Харківської міської ради здійснили відвідування сімей отримувачів послуг Основ`янського району, які потребують соціальної підтрикмки.

В ході заходу фахівці комісійно відвідали родини, в яких виховуються діти-сироти та діти, позбавлені батьківського піклування, а також діти з сімей, які перебувають у складних життєвих обставинах, з метою надання їм допомоги у вирішенні проблемних питань. За результатом заходу складено акти оцінки потреб сім`ї/особи сімей опікунів, піклувальників та сімей, які перебувають в складних життєвих обставинах. Фахівці провели профілактичні бесіди з питань необхідності створення підтримуючого середовища для дітей, підвищення виховного батьківського потенціалу та набуття батьками навичок підтримки позитивного мікроклімату в родині, формування уміння планувати власний бюджет, надано рекомендації щодо мобілізації власних ресурсів для вирішення особистих нагальних проблем та подолання складних життєвих обставин. З батьками проведені індивідуально-профілактичні бесіди щодо відповідальності за виконання неналежним чином батьківських обов’язків щодо виховання, утримання та розвитку дітей. Спільна робота триватиме й надалі.

Основ’янський (Червонозаводський) р-н

Прийде весна!

Під час повномасштабного вторгнення рф, вкрай важливо відволікти жінок та дітей від оточуючих проблем, допомогти забути про страхи, подолати стрес, тому творчість в цьому дуже сприяє.

На поточному тижні у відділі соціальної роботи по Основ`янському району м. Харкова Харківського міського центру соціальних служб «Довіра» проведено майстер-клас зі створення творчих поробок із отримувачами послуг Відділу «Прийде весна!», під час якого була можливість поспілкуватися між собою, проявити фантазію, сфотографуватися на пам`ять. Жінки, які взяли участь у заході стали справжніми майстринями, створивши чудові поробки. Спільними зусиллями ми створюємо атмосферу тепла, турботи та доброти.

Захід, спрямований на покращення психоемоційного стану, розвиток творчих здібностей, соціально-психологічну підтримку  та допомогти перемикнутися на якісь інші події від проблем сьогодення.

Основ’янський (Червонозаводський) р-н

Поради, як дбати про дитяче ментальне здоров’я

Головні відчуття для дитини - це захищеність та безпека, навіть під час війни. Як створити такі умови, щоб дитина не втрачала відчуття безпеки?

1. Подбайте про себе та свій емоційний стан (спокійні батьки = спокійна дитина).

2. Озвучуйте плани дій для збереження життя та здоров‘я в умовах війни. Наприклад, коли тривога, то ми йдемо в укриття, бо там безпечно і так далі. При цьому використовуйте слова "безпека" та "безпечно", так у дитини в голові будуються нові асоціації з цими словами.

3. Говоріть з дитиною про її емоції та переживання. Дайте зрозуміти, що її емоції - це нормальна реакція на ці обставини. Наприклад, боятися - це нормально, страх - відповідає за наш інстинкт самозбереження і так далі.

4. Зробіть з дитиною вправу на візуалізацію "Безпечне місце", інструкцію можна знайти в інтернеті. Можна намалювати безпечне місце, а потім уявити себе там.

5. Спостерігайте за дитиною та змінами в її емоційному стані, або поведінці. Особливо, якщо дитина стала свідком вибуху, або іншої травмуючої події. Якщо дитина змінилась, стала більш активною та неслухняною, або навпаки - незвично тихою, стала хвилюватися за здоров‘я своє або батьків, погано спить, бачить часті кошмари, відмовляється від їжі, або навпаки - переїдає, то в такій ситуації краще звернутися за допомогою до кваліфікованого психолога.

6. Пам‘ятайте, що у дитини повинно бути дитинство не зважаючи на війну, тож намагайтесь проводити час з позитивом. Ходіть у парки, гойдайтесь, шуткуйте та смійтеся разом, ходіть до кінотеатрів та долучайте дитину до веселих активностей.

Записів з 1 по 7Всього: 7