Основ’янський (Червонозаводський) р-н

Профілактика розповсюдження наркоманії серед учнівської молоді

У житті сучасного суспільства особливо гостро постала проблема, пов`язана із вжиттям наркотиків молодим поколінням. Проблема наркотизації сучасної молоді настільки гостра, що вживання неповнолітніми наркотичних речовин стає небезпечним соціальним явищем.

Тому головна мета профілактичної роботи спеціалістів Центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Основ`янського району м. Харкова – вберегти молодь від необдуманих рішень, які можуть зламати здоров`я та життя, застерегти від першої спроби вживання наркотиків, а найголовніше – навчити підростаюче покоління впевнено говорити наркотикам – НІ!

Фахівці Центру проводять профілактичні заходи за темами: «Стоп наркотик» та «Протидія залежності». Метою даних заходів є формування у дітей критичного погляду на наркоманію, допомога зробити вибір на користь здорового способу життя та донесення розуміння негативного впливу наркотичних речовин на людський організм. А також під час їх проведення йде мова про проблему вживання наркотиків. Про те, що однією із особливостей наркоманії є те, що вона як патологічний стан значною мірою незворотна, і ті негативні зміни, які відбулися в організмі та в душі людини в результаті зловживання наркотиками, залишаються з ним назавжди. Фахівці центру проводять заходи у цікавій для слухачів ігровій формі з використанням вправ та роздаткових матеріалів, виготовлених на базі Центру.

Проведення подібних заходів підвищує рівень обізнаності осіб молодіжного віку, які є споживачами наркотичних речовин щодо питань ВІЛ-інфекції/СНІДу, туберкульозу, вірусного гепатиту С; шляхів подолання наркозалежності, шляхів, методів і можливостей щодо працевлаштування, навчання, ризиків повторного вчинення злочинів; формування цінності здоров`я та навичок безпечної поведінки, що значно знизить рівень ризикованої поведінки, а головне – зробить наше життя безпечнішим.

Основ’янський (Червонозаводський) р-н

Як уберегти себе від спеки, корисні поради

Фахівці Центру соціальних служб Основ`янського району м. Харкова, турбуючись про стан здоров`я отримувачів послуг і жителів територіальної громади м. Харкова, звертають увагу на особливості поведінки у спекотні дні. 

Дуже важливо у спекотну погоду правильно підбирати одяг. Треба обов'язково носити головні убори, одяг повинен бути натуральним або із спеціальних легких тканин, які захищають і не заважають теплообміну.

У спеку також важливо не нехтувати водними процедурами. Корисним буде контрастний душ - він зміцнює судини і допомагає впоратися зі спекою.

Для збереження здоров'я і доброго самопочуття влітку, потрібно дотримуватися і деяких правил в харчуванні. Перш за все, організм повинен бути забезпечений базовою рідиною. Це можуть бути різні види компотів, квасів та ін., не обов'язково вода. Однак ні в якому разі не алкогольні напої, навіть такі як пиво.

Не перебувати на сонці з 11.00 до 16.00.

Треба збагатити раціон фруктами і овочами, вживати менше калорійних і смажених продуктів, віддаючи перевагу легкозасвоюваній їжі.

В спеку зберігається високий ризик "підхопити" кишкові інфекції. Дуже важливо дотримуватися особистої гігієни і харчової безпеки. Будьте здорові!!!

Основ’янський (Червонозаводський) р-н

Волонтер бере участь у літературному конкурсі

Фахівці Центру соціальних служб для сім`ї, дітей та молоді Основ`янського району м. Харкова хочуть ознайомити відвідувачів сайту з мотиваційним твором волонтера Центру, яка взяла участь у літературному конкурсі "Пишіть вдома", про особливості життя під час пандемії   COVID-19.

Я, Пелюстка Марина Іванівна, 29 років, особа з особливими потребами та з інвалідністю 2 групи по зору, маю проблеми зі слухом та опорно-руховим апаратом. Маю біологічну та психологічну освіту. Працюю психологом.

Тривалий час, до пандемії я пережила психологічну кризу, знущання, цькування, дискримінацію та стигматизацію у сучасному суспільстві. Наслідками цих довготривалих подій у мене був стрес та проблеми адаптації у суспільстві. Пандемія ХХІ століття значно змінила мене. У мене кардинально змінилося життя під час карантину. Є негативні та позитивні зміни. Зі сторони негативних – це самоізоляція, дефіцит живої комунікації з соціумом та економічна криза. Але є й позитивні перетворення, які мене навчили бути самостійною. Я навчилася радіти кожному дню. Розширила свої можливості та інтереси. У мене з’явилося нове хобі, почала колекціонувати красиві фото рослин та тварин. Виготовляти самостійно відео. Беру участь у вебінарах та онлайн-конференціях. Проходжу дистанційне навчання на різних он-лайн платформах. Під час пандемії я надаю онлайн психологічну підтримку людям, які хворіють на тяжкі неврологічні захворювання. Частіше стала проводити час зі своєю матусею й у нас з’явилися спільні інтереси.

За період пандемії ХХІ століття я розкрила у себе нові можливості, навчилася знаходити та підтримувати ресурс та досягла посттравматичного зростання.

З цієї ситуації я зробила наступний висновок: пандемія COVID – це сигнал про небезпеку та знак, щоб ми прагнули до миру не тільки в країні, а й у собі, сім’ї, зі знайомими та оточенням.

Всім людям хочу сказати: «Зрозумійте, що нас усіх оточують віруси та бактерії. Перед Вірусом ми усі рівні. Світ буде іншим, не таким, яким ми його уявляємо. Завжди є альтернатива і золота середина. Завжди підтримуємо Комунікацію та дотримуємося соціальної дистанції. У словах і в дії, в людині – обережність і увага. Крім вертикальної кар’єри є ще горизонтальна кар’єра. Опановуйте різні навички та спеціальності, навчайтесь чомусь новому та працюйте».

Самоізоляція – це шанс до повноцінного функціонування та до будування нової життєвої безпечної стратегії. Вимушена самоізоляція COVID 19 – це виток, політ до чогось нового, а також шлях до нових можливостей. Бережіть один одного! Піклуйтеся про себе та близьких! Частіше посміхайтеся та радійте, бо COVID 19 не любить щасливих людей. Нумо, живімо дружно! Лише мир та добро допоможуть нам в тяжкі часи.

Основ’янський (Червонозаводський) р-н

Проведений містом захід підтримано адміністрацій Основ’янського району

Сім’я Олени Іванівни в якій виховується четверо дітей отримує послуги в Центрі соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Основ’янського району м. Харкова. Три дівчинки та хлопчик з цієї сім’ї дуже талановиті.

Нещодавно Марія взяла участь в art-марафоні «Ми – діти України!», який було проведено ХМЦСССДМ «Довіра» з нагоди Міжнародного дня захисту дітей та надала творчу роботу у вигляді малюнка, яким вразила Харківську спільноту. За активну участь в art-марафоні дівчина отримала пам’ятний подарунок - прикрасу.

А 8 липня 2020 року відбулась святкова зустріч талановитої учнівської молоді Основ’янського району та їх батьків з головою адміністрації Основ’янського району Харківської міської ради Головчанською Г.О.

В урочистій обстановці Ганна Олександрівна привітала талановитих діточок, серед яких була і Марія.

Звертаючись до представників обдарованої молоді, голова адміністрації району побажала їм не зупинятися на досягнутому, ставити перед собою нові амбітні цілі і обов’язково їх досягати.

Ганна Олександрівна також подякувала батькам юних переможців за сумлінне ставлення до виховання дітей та вагомий внесок у розкриття їх творчого потенціалу.

Захід проведено згідно правил дії режиму карантину , з дотриманням санітарно-гігієнічних, санітарно-протиепідемічних правил і норм, передбачених законом «Про захист населення від інфекційних хвороб» та з використанням засобів індивідуального захисту.

Основ’янський (Червонозаводський) р-н

COVID-19: розслаблятися зарано! Важлива інформація для отримувачів послуг

Після тотального карантину, суворої самоізоляції та рекордно холодної весни українці засумували за спілкуванням та літнім відпочинком. Прихід спекотного літа майже співпав з пом`якшенням заборон, що створило ілюзію: найстрашніше позаду і все знову буде "як раніше". У Міністкерстві охорони здоров'я впевнені, що збільшення хворих відбулося саме через те, що українці занадто "розслабилися":

Офіційні заборони на частину людей не діють. Тим більше досвід інших вірусних захворювань говорить, що влітку їх розповсюдження сповільнюється, звичне для українців ГРВІ має сезонний характер із загостренням восени та навесні. Та чи так само відбувається з COVID-19?

Всесвітня організація охорони здоров`я (ВООЗ) також стверджує, що немає доказів того, що ультрафіолет та температура +25С може запобігати поширенню COVID-19. 

За умови дотримання дистанції та перебування у невеликому колі людей відпочинок на пляжі дійсно не є великою загрозою для зараження. Він більше характеризує ставлення українців до правил та вимог. 

А ось закриті місця скупчення людей, як-то торгові центри, великі мережеві магазини можуть стати серйозним джерелом поширення COVID-19. 

За урядовими вимогами при вході у відвідувачів мають вимірювати температуру тіла, контролювати кількість людей на 10 м2 площі та дотримання ними дистанції. 

Тож, можливо, легше дотримуватися протиепідемічних правил зараз, аніж лікувати пневмонію на ліжкуу коридорі інфекційної лікарні або на підлозі в польовому шпиталі у майбутньому.

Записів з 1 по 5Всього: 5