Корисні посилання

Архів

ХМЦСС «Довіра»

Продовжуємо надавати соціальні послуги. Контакти відділів соціальної роботи

Шановні отримувачі послуг та партнери, звертаємо вашу увагу, що Харківський міський центр соціальних служб «Довіра» продовжує надавати соціальні послуги та здійснює прийом громадян безпосередньо у відділах соціальної роботи по районам м. Харкова. Детальна інформація та контакти далі.

У зв’язку з дією в Україні воєнного стану та небезпекою через можливі обстріли м. Харкова прийом громадян здійснюється за попереднім записом.

 

Контактні дані:

✔️Відділ соціальної роботи по Індустріальному району м. Харкова

вул. Біблика, 20/8, тел.: 093 385 79 12, e-mail: industrialnyydovira@city.kharkiv.ua;


✔️Відділ соціальної роботи по Київському району м. Харкова

вул. Алчевських, 5, тел.: 098 711 55 08, e-mail: kyyivskyydovira@city.kharkiv.ua;  

                
✔️Відділ соціальної роботи по Немишлянському району
м. Харкова

вул. Л. Каденюка, 11/1, тел.: 096 518 04 61, e-mail: nemyshlyanskyydovira@city.kharkiv.ua;              

  
✔️Відділ соціальної роботи по Новобаварському району
м. Харкова

вул. Полтавський Шлях, 11, тел.: 068 066 21 88, e-mail: novobavarskyydovira@city.kharkiv.ua;                 


✔️Відділ соціальної роботи по Основ'янському району м. Харкова

вул. Богдана Хмельницького, 8, тел.: 067 195 31 41, e-mail: osnovyanskyydovira@city.kharkiv.ua


✔️Відділ соціальної роботи по Салтівському району м. Харкова

вул. Руслана Плоходька, 3, тел.: 063 465 88 03, e-mail: saltivskyydovira@city.kharkiv.ua;


✔️Відділ соціальної роботи по Слобідському району м. Харкова

вул. Г. Тарасенка,  42, тел.: 091 615 09 98, e-mail: slobidskyydovira@city.kharkiv.ua;                                 


✔️Відділ соціальної роботи по Холодногірському  району м. Харкова

вул. Полтавський Шлях, 46, тел.: 066 707 53 10, e-mail: kholodnohirskyydovira@city.kharkiv.ua;


✔️Відділ соціальної роботи по Шевченківському  району м. Харкова

м-н Свободи, 5, 6 під’їзд, 8 поверх, тел.: 066 194 24 19, e-mail: shevchenkivskyydovira@city.kharkiv.ua

Новобаварський р-н

Творчий захід

Працівники Вдділу соціальної роботи по Новобаварському району ХМЦСС "Довіра"  продовжують  творчі заняття заняття з сім'ями, які є отримувачами послуг Відділу.

Творчі заходи — це не тільки про творчість, це про спілкування, розвиток фантазії, створення свого світу та образів. Спільні заходи батьків та дітей — це можливість відчути себе почутим, важливим, членом великої команди, дозволити собі краще себе та інших зрозуміти, налагодити комуникацію з оточенням. Дозвольте собі проводити час у сімейному колі, з дітьми, з рідними, спілкуйтеся, діліться думками та планами, а працівники Відділу будуть поруч з Вами.

Салтівський р-н

Мій підліток і Лабубу: сигнал про внутрішній світ

Лабубу - новий тренд серед дітей та підлітків. Ці ляльки  обєктивно мають суперечливий вигляд. Лалубу тривожна та дивно чарівна, так само як і підлітковий вік. 

 

Ви бачили це - можливо, в руках у дітей на майданчику, в магазині, або у вітрині в прозорійй коробці, немов якийсь гремлін з широко розплющеними очима. Лялька Лабубу - новий тренд серед дітей та підлітків. Привабливість Лабубу полягає не в естетиці, а в символіці. В цьму віці діти розриваються між протилежностями, вписуванням та виділенням, дитячою грою та підлітковою складністю. Лабубу поєднує ці суперечності у фізичній формі. Зубаста посмішка, величезні очі, дещо дикий вираз обличчя - все це відображає хаотичний світ підлітка, який просто намагається зрозуміти хто він. Лабубу - це запрошення опанувати дивне сказати: "Ця річ не має абсолютного сенсу. Але я можу створити для неї місце. Я можу володіти нею".  Лабубу - це не просто іграшка, це соціальний сигнал.

У середній школі діти кажуть: "Я розбираюсь у складнощах групової динаміки та сигналізую про свою приналежність до групи". Вони кажуть: "Дивіться, у мене є рідкісний Лабубу". Правда в тому, що вміння вливатися в колектив - це важливий етап розвитку, це емоційний інтелект. Тож, коли ваша дитини хоче Лабубу, це не моральна помилка. Це означає, що ваша дитина переживає ту саму напругу, що й усі підлітки: як мені належати до когось, не втрачаючи себе, як мені зрозуміти світ, який не завжди має сенс? Будьте допитливими, а не осудливими. Запитайте: "Що тобі в цьому подобається?" Навіть якщо вони не знають, вони відчують, що іх побачили - і це важливо.

Попри милість і популярність цих ляльок, вони не зовсім безпечні для маленьких дітей до 7 років. Монстри з гострими зубами чи дивними очима можуть лякати, викликаючи: нічні страхи, неспокій, агерсивну поведінку, тому не варто покупати такі фігурки для малят. 

Новобаварський р-н

Надання соціальних послуг

Працівники Відділу соціальної роботи по Новобаварському району м. харкова ХМЦСС "Довіра" продовжують надання соціальних послуг мешканцям району.

Відділ соціальної роботи по Новобаврському району є закладом, що проводить соціальну роботу із сім’ями з дітьми та молоддю, які належать до вразливих верств населення та/або перебувають у складних життєвих обставинах, і надають їм соціальні послуги. Головним завданням фахівців із соціальної роботи є професійна допомога отримувачам послуг у визначенні причин власних проблем і подальший спільний пошук можливостей для їхнього вирішення шляхом надання комплексу соціальних послуг. Попри складні часи фахівці Відділів не залишаються осторонь, та працюють поруч із суб'єктами соціальної роботи району та підтримуючи мешканців району міста Харкова.

Холодногірський р-н

Майстер-клас (робота з пластиліном)

Чи помічали ви, що, коли хвилюєтесь, то хочеться щось робити руками? Малювати, викладати камінці, створювати мозаїки, креслити паличкою по піску чи будувати пісочні палаци, ліпити з тіста, глини, пластиліну чи робити колажі.

Коли ми перебуваємо в творчому стані, ми заспокоюємося, дихання вирівнюється, наші рухи спокійні й вивірені, бо ми повністю віддаємося процесу, в якому почуваємося безпечно й натхненно. Цей процес захоплює й умиротворює, адже схожий на гру, в якій ми шукаємо свої символи, що наповнюють красою й дарують ресурси та нові сенси.  

Одним із найефективніших способів гармонізації розвитку особистості є мистецтво.

Фахівцями відділу соціальної роботи по Холодногірському району м. Харкова Харківського міського центру соціальних служб «Довіра» проведений майстер-клас по роботі з пластиліном для сімей, які перебувають у складних життєвих обставинах. В рамках проведення заходу фахівцями створена сприятлива, доброзичлива, сімейна атмосфера для творчості.

У житті кожної дитини творчість є незамінним та необхідним компонентом  для її повноцінного розвитку.  У кожному будинку є чарівний інструмент – різнокольоровий пластилін. Ігри та творчі роботи з ним відіграють  неймовірну користь. Наприклад, у психології пластилін використовується як інструмент для вираження емоцій, розвитку дрібної моторики та творчості. Техніки з пластиліном включають в себе роботу з кольором для вираження почуттів,  Пластилін використовується для розвитку уяви та фантазії, допомагає виражати емоції, розвивати дрібну моторику та творчі здібності,  стимулює  здатність до експериментів, може бути заспокійливим та знижувати рівень стресу.  

Рідко, яка дитина не любить пластилін, адже з його допомогою можна зробити багато цікавих іграшок і не біда, що вони не дуже досконалі. Радість дитини полягає в тому, що вона сама автор даного шедевру і більше ні в кого такого не має.

Після створення роботи, учасники обговорили свої враження і те, що вони відчували під час процесу. Найголовнішим висновком є те, що, займаючись ліпленням, дитина всебічно  розвивається, вчиться відчувати прекрасне, створюючи власноруч красиві подарунки  для близьких та рідних людей.

В ході соціальної роботи фахівці відділу соціальної роботи по Холодногірському району постійно втілюють новітні технології та методи роботи з родинами із вразливих верств населення, щоб заняття були цікавими та корисними, а результат бездоганний.

ХМЦСС «Довіра»

Навчання для підвищення якості надання послуг

Харківським міським центром соціальних служб «Довіра» за підтримки Філії Асоціації «Medicos del Mundo» в Україні («Лікарі світу»/MHPSS) було організовано та проведено тренінг з питань психологічних особливостей роботи з членами сімей учасників бойових дій, ветеранів війни, військовослужбовців в разі їх втрати для працівників відділів соціальної роботи по районам м. Харкова.

Життєвий шлях кожної людини сповнений втрат. Проте, якою б гіркою не була втрата, якщо психіка змогла провести роботу горя, то цей процес не тільки дає нам можливість залишити втрату в минулому і жити далі, але й збагачує нашу особистість.

Горе – це природний процес переживання втрати, який може включати широкий спектр емоцій: шок, заперечення, злість, провину, смуток і, зрештою, прийняття. На жаль, є багато факторів, які ускладнюють процес горювання, що призводить до депресії, поведінкових відігравань (наприклад, зловживання алкоголем) чи психосоматичних розладів. Психологічна підтримка в цей період спрямована на те, щоб допомогти людині адаптуватися до змін, знайти нові сенси та відновити внутрішню рівновагу.

Немає хорошого часу для смерті. Вона приходить незаплановано й руйнує життя, вибиває ґрунт з-під ніг. Ми не контролюємо смерть, але можемо впливати на себе і свої знання про це, свої думки та поведінку в процесі горювання. Менше боляче не буде. Але буде зрозумілішим свій стан.

Втрата — це частина життя, а життя вартує того, щоб його жити!

Немишлянський р-н

Робота з сім’ями, які опинилися у складних життєвих обставинах

Робота з сім’ями, які опинилися у складних життєвих обставинах вимагає взаємодії з соціальними партнерами, різними організаціями та установами.

Тому у відділі соціальної роботи по Немишлянському району постійно відбуваються робочі зустрічі  з питань роботи з такими родинами. На поточному тижні відбулася чергова зустріч з працівниками поліції,  на якій обговорювалися питання координації дій та дієвих форм і методів роботи з сім’ями, які опинилися у складних життєвих обставинах, задля допомоги в подоланні складних життєвих обставин та подальшому життєустрої таких родин.

Немишлянський р-н

Арттерапія з дітьми

Цікаве арт-терапевтичне заняття відбулося у Відділі соціальної роботи по Немишлянському району міста Харкова.

З початком літа діти мають змогу постійно відвідувати такі заходи з метою покращення емоційного стану, можливості спілкування з однолітками, знайомства з новими дітьми.

Ці заходи завжди будуть допомагати дітям забути про тривожні хвилини нашої реальності, а також допомагають родинам, які опинилися в складних життєвих обставинах, більше уваги приділяти своїм дітям, підвищувати батьківський потенціал та уміння спілкування зі своїми дітьми шляхом залучення іх до різноманітних заходів.

 

 

Салтівський р-н

Робоча зустріч

На поточному тижні працівниками відділу соціальної роботи по Салтівському  району  м. Харкова ХМЦСС "Довіра" організовано робочу зустріч із представниками поліції та преставниками служби у справах дітей по Салтівському району м.Харкова.

Обговорили важливі питання взаємодії у напрямку запобігання та протидії домашньому насильству, опрацювали питання покращення інформування та реагування на випадки насильства. Також, важливою темою для обговорення було посилення взаємодії у напрямку проведення профілактично-розяснювальних бесід з підлітками  на тему недопущення участі дітей та молоді у діях, спрямованих проти Української держави, у тому числі у здійснені терористичних актів, підпалів автомобілів військовослужбовців та правоохоронців та іншого майна, що працює на оборону та безпеку держави. 

Холодногірський р-н

Профілактика складних життєвих обставин

В умовах сьогодення значна кількість Харків’ян перебуває в залежності від факторів ризику, наслідки яких порушують чи загрожують порушити звичний для кожної людини спосіб життя. Ці фактори впливають на узгодженість між зовнішнім і внутрішнім світом, а вироблені людиною типові способи поведінки перестають працювати.

В таких умовах людина виявляється в ситуації актуальної або потенційної загрози задоволенню своїх основних потреб і свого життя в цілому. Виникає проблема, від якої вона не може піти і яку не може вирішити.

Усім відома теза, що «запобігати захворюванням значно ефективніше та дешевше, ніж лікувати». Такий підхід використовують фахівці Відділу соціальної роботи по Холодногірському району м. Харкова  ХМЦСС «Довіра» в ході профілактики потрапляння осіб у складні життєві обставини. Головною компонентою такого підходу є реалізація  комплексу заходів, направлених на інформаційно-роз’яснювальний, просвітницький характер та спрямованих на підвищення обізнаності громадян з певних питань. Значна увага при потраплянні родини в складні життєві обставини приділяється формуванню життєвих навичок членів родини, сприянню пошуку можливостей для їх самореалізації.  Цей процес охоплює повсякденну роботу фахівців.

Записів з 1 по 10Всього: 2155