Основ’янський р-н
Міцна родина, повага до матері та батька – споконвічні цінності українського народу! Дружна сім’я є головною складовою частиною життя та успішності кожної людини.
15 травня, в Україні відзначають День сім'ї. Це особливе свято, покликане нагадати, наскільки важливими є родинні зв’язки і яку роль вони відіграють у формуванні кожної особистості, встановлення цього дня покликане звернути увагу громадськості на численні проблеми сім’ї.
Будучи одним із основних інститутів суспільства, першою сходинкою соціалізації людини, сім’я розвивається та видозмінюється разом із навколишнім світом, по-своєму реагуючи на вимоги часу, відповідаючи на громадські потреби і сама формує їх.
Сім’я як основний елемент суспільства була і залишається берегинею людських цінностей, культури та історичної спадкоємності поколінь, чинником стабільності і розвитку. Завдяки сім’ї міцніє і розвивається держава, зростає добробут народу.
У всі часи по відношенню держави, а також по становищу сім’ї в суспільстві судили про розвиток країни. Це тому, що щасливий союз сім’ї і держави - необхідна запорука процвітання і добробуту її громадян.
З сім’ї починається життя людини, тут відбувається формування її як громадянина. Вона - джерело любові, поваги, солідарності та прихильності, то, на чому будується будь-яке цивілізоване суспільство, без чого не може існувати людина. Благополуччя родини - ось мірило розвитку і прогресу країни.
Сучасні українські сім’ї дуже різні. Проте більшість з них потребують захисту і підтримки з боку держави. У свою чергу, сім’ї несуть відповідальність державного рівня за виховання дітей - нових членів нашого суспільства.
Основ’янський р-н
Рівність між жінками та чоловіками розглядається як питання прав людини та як необхідна умова і показник сталого людиноцентричного розвитку, всі мають свободу для розвитку своїх особистих здібностей та свободу вибору без обмежень, пов’язаних із жорстко закріпленими гендерними ролями. Забезпечення ґендерної рівності є серйозним ресурсом економічного та соціального розвитку та безпеки, який в Україні поки що використовується недостатньо.
Проблема гендерної рівності в суспільстві існує здавна. Та належну увагу у вивченні її стали приділяти порівняно недавно. Поняття гендера ставить у центр проблеми не жінок, а відношення між статтями. А гендерна рівність – рівність прав і можливостей чоловіка і жінки. Це означає, що чоловіки і жінки мають однакові умови для реалізації своїх людських прав та однаковий потенціал для здійснення умови для реалізації своїх людських прав.
Основ’янський р-н
В наші складні часи, багато емоцій. Зазвичай - це негативні емоції, переживання. І саме тому, під час війни, вкрай важливо відволікати дітей від оточуючих проблем, й творчість в цьому дуже допомагає, а малювання - той вид мистецтва, де дитина може зобразити все, що хоче, про що мріє.
Днями працівники відділу соціальної роботи по Основ`янському району м. Харкова Харківського міського центру соціальних служб «Довіра» провели майстер клас з малювання «Моя сім`я – разом ми сила!» для дітей із сімей внутрішньо переміщених осіб (далі - ВПО), які мешкають у місці компактного поселення ВПО в Основ`янському районі м. Харкова..
Захід, спрямований на психологічну підтримку та спілкування, Мета зустрічі – підтримка дітей, які пережили стресові ситуації та відновлення гармонії в іх житті.
Під час заходу діти спілкувалися між собою, мали можливість помалювати, проявити фантазію та створити свої власні шедеври, сфотографуватися на пам`ять. Наприкінці заходу на малечу очікували смаколики. Мета заходу - створити святковий настрій у дітлахів та перемикнутися на якісь інші події від проблем сьогодення - була досягнута, дівчатка та хлопчики залишились дуже задоволеними.
Основ’янський р-н
Російські спецслужби активно намагаються втягувати українських дітей для диверсій в Україні. Якщо раніше така діяльність велася аби як, то зараз це – система.
Проти нас у ворога системно працюють сотні людей, в тому числі психологи та цілі мережі вербувальників, вкладено мільйонні бюджети, застосовуються аналіз і селекція по регіонах, існують окремі тарифи й «розцінки» на різні диверсії, щоденно відбувається залучення й заохочення нових учасників до «мережі».
Агенти країни-агресора використовують психологічний тиск, маніпуляції та фінансові винагороди для вербування дітей через Telegram-канали, соціальні мережі, он-лайн ігри, обіцяючи їм «легкі» заробітки за виконання певних завдань. Завдання від російських кураторів можуть варіюватися від малювання провокативних графіті та розклеювання дискредитуючих листівок проти ЗСУ до більш серйозних дій – підпалення трансформаторів або автомобілів військових, обладнання «Укрзалізниці» чи будівель ТЦК. Шукають «виконавців», як правило, через телеграм – в групах з пропозиціями заробити «швидкі гроші». Те, що виконувати такі завдання погоджуються діти, вербувальників не хвилює – навпаки переконують «виконавців», що їм за це нічого не буде.
Такі дії можуть бути кваліфіковані за різними статтями Кримінального кодексу України, серед яких: підривна діяльність та диверсії, що передбачають суворі покарання, аж до довічного ув'язнення. При чому, кримінальну відповідальність будуть нести і підлітки, і батьки! Головний акцент: неминучість покарання за злочин. Зловмисників обов'язково викриють і спіймають. Співпраця з ворогом - це вірний шлях до в'язниці, без варіантів".
Шановні батьки, будь ласка, контролюйте за онлайн-активністю ваших дітей. Інформуйте своїх дітей про небезпеку таких вербувань та поясніть наслідки. Регулярно контролюйте з ким і про що вони спілкуються в інтернеті. Оперативно реагуйте та звертайтеся до правоохоронців при виявленні підозрілих контактів чи інформації про вербування. Розкажіть дітям, щоб були обачними з незнайомцями в інтернеті, не ділилися з ними особистою інформацією та уникали відвідування
Основ’янський р-н
Війна загострила проблеми людей, які перебувають у стані домашньої війни незалежно від геополітичних ситуацій, адже наявність зброї негативно впливає на психологічні фактори. Тому домашнє насильство під час війни – це поширене явище, яке стає ще більш небезпечним, ніж у мирний час.
Воєнне вторгнення лише загострило проблеми людей, які були й до цього, адже наявність зброї негативно впливає на психологічні фактори. Під час війни захист потерпілих від домашнього насильства в Україні набув ще більшого значення. Людям, які зазнали такого насильства, нині проблематично знайти вихід - їм немає в кого просити про допомогу, моральну, фізичну і матеріальну підтримку.
Домашнє насильство - це злочин, що підпадає під особливу категорію і потребує особливих підходів. Часто мають місце ситуації, коли потерпіла особа вибачає свого кривдника і сподівається на примирення. Однак за ним слідує новий рецидив і щоразу він загострюється. Після чого досягає межі, коли випадки домашнього насильства мають більш складні наслідки: тілесні ушкодження, летальні випадки. Тому суспільство має усвідомлювати, що про домашнє насильство не потрібно мовчати. До того ж сьогодні ця проблема актуалізувалася ще й у зв`язку з повномасштабною війною, яка сама по собі є проявом насильства проти мирного населення, і ці прояви домашнього насильства на тлі війни мають тенденцію до зростання. Адже гендерному насильству немає виправдання, його класифікують як злочин і треба про нього повідомляти, і відповідно йому протидіяти.
Основ’янський р-н
Фахівці із соціальної роботи відділу соціальної роботи по Основ`янському району м. Харкова Харківського міського центру соціальних служб «Довіра» (далі – Відділ) зосереджують основну увагу на підтримці сімей, які перебувають у складних життєвих обставинах.
Головне завдання Відділу – професійна допомога отримувачам послуг у визначенні причин власних проблем і подальший спільний пошук можливостей для їхнього вирішення шляхом надання комплексу соціальних послуг (в залежності від складності проблем та бажання сім`ї щодо їх здійснення).
Для забезпечення комплексної допомоги сім`ям та особам, які перебувають в складних життєвих обставинах відпрацьовано механізм співпраці з іншими державними установами та громадськими організаціями.
З метою проведення комплексної, ґрунтовної роботи Відділом ведеться облік сімей, які перебувають в складних життєвих обставинах, інформація до якого надходить як із державних установ (Служб у справах дітей, медичних та навчальних закладів, управління соціального захисту населення тощо), так і з недержавних організацій, а також особисто від громадян - мешканців району.
При наданні соціальної допомоги сім`ям даної категорії залишаються актуальними такі питання: переорієнтація соціальної підтримки родини на профілактику попередження сімейного неблагополуччя на противагу боротьбі з його наслідками; забезпечення комплексного підходу до здійснення соціального супроводу із залученням суб`єктів соціальної роботи у подоланні складних життєвих обставин в інтересах окремої родини.
Основ’янський р-н
Гендерно зумовлене насильство має серйозні наслідки для здоров`я та добробуту постраждалих, включаючи фізичні травми, психологічні розлади, втрату економічної незалежності, соціальну ізоляцію.
Кожна третя жінка у світі стикається із гендерно зумовленим насильством. Воно буває фізичним, психологічним, сексуальним, економічним і не тільки, й вчиняється щодо людини через її приналежність до певної статі. Гендерно зумовлене насильство торкається жінок усіх народностей і релігій, не зважає на достаток чи колір шкіри. Воно існує в приватній і публічній сферах, перетинає материки й долає океани. Насильство щодо жінок зберігається в кожній країні світу як повсюдне порушення прав людини та головна перешкода для досягнення гендерної рівності.
Насильники не роблять перерви на війну чи пандемію, а найчастіше іще й посилюють свої нестерпні дії у складні часи. На жаль, гендерно зумовлене насильство є найпоширенішою причиною смерті та інвалідності серед жінок репродуктивного віку
З початком повномасштабного вторгнення кількість випадків гендерного насильства збільшилася. Почастішали випадки онлайн-насильства. До того ж, за час війни чимало жінок та чоловіків прийняли рішення повернутись до партнера, партнерки або родичів для спільного життя через втрату стабільного доходу, підвищення цін на житло тощо. Часто поверталися саме до тих людей, які вчиняли насильство над ними.
До всього, через втрату безпеки, неможливість вплинути на перебіг подій та спланувати майбутнє емоційний стан багатьох із нас погіршується. Через це бувають неконтрольовані сплески агресії, що також може призводити до вчинення насильницьких дій. І це коло все складніше розірвати.
Свобода від насильства є основним правом людини. У той же час гендерне насильство підриває почуття власної гідності та самоповаги. Це впливає не лише на фізичне, але й на психічне здоров’я, може призвести до саморуйнування, ізоляції, депресії та суїцидальних спроб. Гендерне насильство є перешкодою для реалізації благополуччя кожної людини та її права на самореалізацію та саморозвиток у сім’ї, громаді та суспільстві. Пам’ятайте, будь-якій формі насильства немає виправдання. А поруч завжди є хтось, хто розрадить, вислухає і допоможе!